Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fagyos talajra ha kiengeden a...

Fagyos talajra ha kiengeden a lovamat rakjak rá ínvédőt?

Figyelt kérdés
A legelő elég fagyos és nem egyenes a talaj kisebb bemélyedések is vannak benne és a lovam elég vadul vágtázik és bakol rajta és féltem a lábait. Tegyek rá ínvédőt?

2021. febr. 16. 11:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell
2021. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Hát azért azt nem tudjuk, milyen életmódot él a lovad. Ridegtartásban, vagy boxosan stb. Nem mindegy.
2021. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Boxban van de csak éjszakára
2021. febr. 16. 13:43
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
szerintem nem kell, mert ha hozzávan szokva az egyenletlen talajhoz tudja mire figeljen, ahol lovagolok, nem normális pálya van, és vannak részek ahol megáll a víz és van hogy befagy, amikor tudom, hogy én ülök rajta aznap először akkor hamegyek egy olyan rész felé elkezd kispdródni, mert fél rálépni, akkor is ha vizes, ezt ők tudják, hogy hol hogyan kell lépniük
2021. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Csak állandó boxos lovakat szoktak ínvédőzni, mert csak 1-2 órára jó ha a lovon van.


Ha napi sok órát rajta, van elkoszosodik vagy ha bele megy valami akkor feltörheti a lovat, ugyhogy ne tegyél rá.

2021. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Csak az a ló cseszi össze magát, amelyik 0-24 Ben box an van, aztán ha kiteszik szellőzni, akkor megörül magának. Amelyik ló sokat van karámozva, annak felesleges.
2021. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha a ló sokat van kint akkor hozzá van szokva és csak egy + problémaforrás lenne (bemegy alá a kosz és feltöri, egész nap rajta van az gyengíti az inait, stb.).

Viszont, ha nagyrészt boxban van és őrület van, ha kiengeded akkor jobb, ha rárakod. Viszont akkor se legyen rajta pár óránál többet.

Illetve arra figyelj, hogy a pár ezer forintos ínvédők az ütődéstől megvédik ugyan a lábát, de a húzódástól, szalagszakadástól nem. Tehát ez sem garancia arra, hogy nem lesz gond.

2021. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, miértlettem lepontozva?
2021. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. febr. 16. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!