Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futósszárazás, sétaterep?

Futósszárazás, sétaterep?

Figyelt kérdés
Szerintetek az jó egy lónak ha pl heti 1x lovaglás helyett kb fél óráig lefutószárazzák (lépés, ügetés, vágta) hogy egy kicsit lefáradjon, aztán kötőfékkel vezetőszárral elmegyünk sétálni az erdőbe, egy nyugis kis terepre(én is ő is sétál tehár nem lovagolok rajat) egy mezőn legel egy kicsit aztán tovább megyünk, esetleg ha van tó a közelben kicsit pancsolhat. Természetesen ezt az egészet csak akkor ha ember és ló között van egy kapcsolat és a ló nem egy energiabomba aki meglát egy mezőt és elrohan stb

2021. jún. 7. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem fárasztja le a lovat se fizikailag, se szellemileg, szóval nem. Egyszer-egyszer belefér, semmi gond nincs vele, de nem helyettesíti a rendes mozgást.
2021. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha a ló még fél egyedül terepen akkor ez egy biztonságosabb módja, hogy hozzászoktasd. Ez esetben agyilag is fáradni fog, mert sok új inger éri. Testileg ennyitől nem igazán fárad el, max. ha földimunkázol vele kint terepen, meg átküldöd akadályokon.

Semmi baj nincs ezzel, egy lazább napon szerintem jó program :) Viszont sosem fog annyira elfáradni ebben testileg és agyilag, mint egy órás ugróedzésen mondjuk.

Ha egész nap sètálnál vele és meglenne az 50km pl. akkor azért ő is lefáradna, de te szerintem csak ilyen 1 órás pár km-es túrára gondoltál.

2021. jún. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Igen, jó, de nem edzés helyett, hanem pihenőnapon. Javíthat az ember-ló kapcsolaton, kicsit mozog a ló, de nem túl megterhelő. Nagyon is jó! Csak ne vidd túlzásba, mert elkényelmesedik
2021. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag futószár tényleg csak alap mozgatásnak jó, viszont ne felejtsük el, lehet ezt igazán minőségien is csinálni. Láttam már olyan lovast, aki világkupa alatt nem felült, hanem futószárazott. Komoly munka volt! Kör kisebbítése, nagyobbítása, hátraléptetések, farat be/ki, oldalléptetések stb. Mindenféle izmosító, komplikált gyakorlat.

Lehet komoly munka a futószár, csak a legtöbb magyar lovas nincs ezzel tisztában, nem használja ki, pedig ki lehetne és jót tenne, de mivel a többség lóról sem tudja ezeket helyesen végrehajtani, eszükbe sem jut, hogy futószáron próbálják, illetve azt hiszik hogy ez valami szabad idomítós mutatvány.

2021. jún. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, ha a futószárazás nem ilyen tingli-tangli módon van csinálva, hanem normálisan, bemelegítéssel, lekötéssel, sok átmenettel, akkor nagyon jól elfárasztható vele a ló kb 40 perc munka alatt (inkább agyilag, mint fizikailag). Ráadásul a merevséget is lehet oldani, javítható a kommunikáció a ló és a lovas közt. Sőt vannak különféle módszerek is, pl a pessoa hám, amivel jól lehet izmot építeni vagy duplafutószáron is lehet dolgozni.

Az meg hogy elviszed terepre sétálni meg tök jó dolog, én anno kimentem a közeli rétre, kerestem egy árnyékot ahova leültem olvasni, közben fogtam a futószár végét, a ló meg el legelészett magának, bár ő nem volt egy fosós jószág, szóval a lovad te ismered te tudod mi fér bele neki.

2021. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!