Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Box vagy rideg/félrideg?

Box vagy rideg/félrideg?

Figyelt kérdés
Gondolkodom lóvásárláson, versenyeznék vele. Komoly terveim lennének vele. És azon gondolkodom, hogy mi lenne számára a legmegfelelőbb. Minden véleményre kíváncsi vagyok:)

2021. aug. 29. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

A legtöbb hobby lónak a félrideg tartás a legjobb, hiszen akkor egész nap mozoghatnak, és sokkal jobb a fizikai és a mentális egészségének. Van olyan ismerősöm, aki versenyzik és ridegben tartja a lovát. De a nagyon értékes, drága (több milliós) lovat azt nyilván nem szokták kirakni, viszont ez a ló is lóból van, neki is ugyanúgy jobb lenne a ridegtartás. Szerintem a legjobb, ha kora reggeltől késő estig karámban/legelőn van, este pedig tágas boxban.

Ez az én véleményem, de kinek mi:)

2021. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az előző válaszolóval, a leglóbarátabb a rideg/félrideg, de több milliós versenylovat nem szokás abban tartani, mivel kárt tehet magában. Ha a lovad szempontjaid nézed, rideg/félrideg.
2021. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rideg vagy félrideg lenne a legjobb a lónak.

Ha több milliós kitűnő versenylovam lenne őt is úgy tartanám, hiába nem szokás, ő is megérdemli azt amit az első leírt. persze történhet vele akármi, de elég ritka hogy történne valami súlyos, gyógyíthatatlan dolog a lóval amíg a legelőn van a többiekkel.

2021. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk reggel 8-tól sötétedésik 2 hektáron legelnek, estére karámba vannak csukva, boxajtó nyitva, ha akarnak bemennek. Estére van előttük széna.

Szerintem a legjobb a rideg/félrideg. Minél szabadabb a ló, annál boldogabb.

2021. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Komoly tervekkel a boxos tartás mellé voksolok. A legelőn akármikor lesérülhet egy sportló, ezért csak munka tán, lábvédőkkel. Nagyon kell vigyázni a jó teljesítményért.

Nem részletezem, de mi így tartjuk a lovakat bérben, és nagyon kiegyensúlyozottak, jól érzik magukat. Járunk velük terepre is stb.

2021. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem box és ahol szabadon is tudod tartani, de mindenképpen box.


Már csak azért is, mert ha olyan helyen laksz ahova átjár a szomszéd országból medve akkor megvéded a lovad éjszakára. Másrészről ha télen félridegbe tartanád az esetlegesen érzékeny lovadat, abból izületi problémák is kialakulhatnak és az versenyzésnél nem játszik.


De mivel kell a lónak a szabad mozgás, így fontos az is, hogy legyen legelő is ahol szabadon is lehet, de a téli zimankó időben nem jó egy versenylónak, persze immunrendszerileg erősíti, de ez fajtától is függ ha olyan fajtát veszel mint pl. a Haflingi az bírja a félrideget is, mivel erdei hegyi kisló.


Nem mindegy milyen fajta, mikre érzékeny. Szóval először azt kéne tudni milyen lovat akarsz és ahhoz igazítani a tartást is, ami jó a lónak, de ha lovat veszel viszel állatorvost is, az álaltorvos meg el fogja mondani, hogy bocsi ennek a lónak nem való a félrideg tartás vagy ennek a lónak jó. Nem ilyen egyszerű ezen kérdésre válaszolni, mert ahhoz tudnunk kéne milyen lovat akarsz venni, de a ló egyéni genetikája is befolyásoló tényező a tartasara nézve.

2021. aug. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
* állatorvos
2021. aug. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
De én a boxos és szabad tartás mellet voksoltam, mert egy versenyló nem ugyanaz, mint egy hobbi ló. Ahogy 5-ös írta legelőn bármikor lesérülhet. 6-os, 7-es vagyok.
2021. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
Ha a ló oldaláról nézem, akkor félrideg legelőn jó lenne, viszont ha a versenyzés oldalát, akkor aktív időszakban boxos kifutós tartás , pihenőben pedig félrideg.
2021. aug. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Aimi-chan ***** válasza:
73%
Az egéségesebb lónak, ha ridegbe vagy félridegbe van. A ló az a boxban egyhelyben áll és zabál, amitől felpuffad. Mert-ahogy a lovastanárom elmagyarázta-ha van egy tortád amit egyszerre megeszel akkor többet hízol, mintha a tortából ennél egy szeletet mozognál, ennél, mozognál. Nem kell túlfélteni a lovat! Egy biztos, védett legelő sokkal jobb mint egy box! És amúgyis egy normálisan tartott lónak van tél szőre vagy ha így is fáznak akkor szorosan egymás mellé állnak. Szerintetek a vadonban a ló az kabátot vett vagy mi? Meg amúgyis, hogy alakuljon ki a ménes, ha nincsenek együtt a lovak? Ez nem olyan mint a Fekete Szépségben, hogy a lovak csak úgy beszélgetnek! Ők inkább a testbeszédet használják! Szóval én a rideget/félrideget ajánlom! Nálunk sakálok meg vaddisznók vannak még is élnek az állatok, ők csak a kisebb állatokat eszik(ezalat nem a pónit értem).
2021. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!