Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem unatkoznak a lovak?

Nem unatkoznak a lovak?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban van egy öreg bácsi, van két pónija, kocsizni szokott velük. De szegény bácsi egyre öregebb, és már csak ritkán szokott velük elmenni, olyan 3 hetente egyszer. Mikor a gyerekeim kisebbek voltak, ők is mentek vele.

Mostmár csak egész nap legel a két póni, olyan 3000 nm-en vannak. Nem rossz ez a póniknak? Nem unatkoznak, ha egész nap csak esznek meg állnak? A gyerekeim néha átmennek őket lepucolni, mikor már a bácsi nem bírja.


2021. okt. 29. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Én ló vagyok, és unatkozom.
2021. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
29%
én is eléggé szoktam és ló vagyok
2021. okt. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
23%
Nem unatkozzunk de kène egy kis friss víz mert fogyóban van
2021. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Állatok nincs ilyen tudatállapotaik, hogy unalom, célok és tervek.

Sokkal inkább a stressz(félelem) és a boldogság között vannak lelkiállapot terén.


Az esetek többségében amelyik állat boldog az jó fizikumú, játékos, egészséges.

Amelyik stresszes(félelemben élő) állat az meg rossz fizikumú: elhízott, kevésbé érdekli más élőlény, rosszabb az egészségügyi állapota.


Persze ha egy állat öreg akkor megtévesztőek lehetnek ezek a külső vonásai.



Ez a legjobb része!

(vannak madarak akik TUDATOSA(k)N mennek a dió fa alá és keresgélik a diót a levelek alatt aztán ha talál egyet akkor a csőrebe fogja és kirepülő a fa alól egy olyan helyre ahol beton, aszfalt vagy valami keményebb felület van és csőréből leejti úgy 1 -3 m magasból a diót a kemény felületre, hogy megtörje/ repessze, hogy utána kitudja enni a diót belőle. Olyan madár is van ugyan ebben a fajon belül aki egész nap /napkeltétől - napnyugtáig/ gyűjti a diókat egy helyre.

De nem úgy mint egy ember hanem nagy figyelemmel, körültekintéssel.

Mindig amikor talál egy diót akkor körbenéz, hogy van-e másik madár a környéken mert ha van akkor kilesheti a diógyűjtő madarat és követheti a zsákmány helyre és amikor onnan a diógyűjtő visszarepül diófa alá újabb diót szedni akkor fenn állhat annak a veszélye, hogy elvihetik a diókat amit addig összegyűjtött.

olyat is láttam a szemeimmel, hogy a Dolmányos varjú talált egy diót és bedobta az autó elé, az átment rajta és megette a diótörmeléket.


Varjak, Hollók nagyon intelligensek sok embert felülmúlnak.



Szóval ezzel csak annyit akartam közölni, hogy ilyen intelligens állatok sem tudnának unatkozni, egyszerűen ha nincs mit csinálni akkor állnak, repülnek, keresgélnek. Leginkább esznek aztán lesportoljak: repüléssel és újabb keresgéléssel, ...

2021. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Azért pl. kutyáknál létezik az a dolog, hogy unatkozik. Nem úgy mint egy ember, de azért vannak jelei. Pl. széttépi a takarót, felássa a kertet stb. Lónál nem tudom mi a helyzet, de azrt a ló is okos állat, hiányozhat neki a megszokott séta, helyek stb.
2021. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy unatkozna ha azokat csinálná amiket leírtál?

Közben unatkozik, vagy előtte és így üti el az idejét?

Sokkal inkább ez egy ösztönös viselkedés amikor is erősítik a fogaikat, állkapcsot, koptatják a körmeiket, s ezen kívül ami a legjellemzőbb, hogy "rosszalkodnak", kb ugyan úgy mint a kis gyerekek akik dobálják a kis autóikat, homokozólapátot, JÁTSZANAK!

Ez egyszerű nevelés/ idomítás kérdése, túl fiatal ahhoz, hogy felfogja hogy visszaeshet a fejére a kisautó ha a falnak dobja vagy a kutya foga/ körme beletörhet a szőnyegbe, földbe.


Géneken is múlik, egy olyan kutya amivel foglalkozva van és idomítva is az nem rosszalkodik hja és ha meg van a napi foglalkozás; séta, játék, ... és épp nem vadászik mert arról nehéz lenevelni, hogy ha átfut a kerten egy egér, patkány, macska akkor ne suhanjon utána és ami az útjában van azon ne borigassa fel, ez ösztön nem unalom. :)


Ló állva, nyitott szemmel alszik akár órákat akár csak percekig, minél idősebb annál kevesebbet, aztán ha már idős akkor egyre többet.

2021. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van elég mozgásterük akkor nem fognak unatkozni, ráadásul nem egyedül vannak. A lovak társas állatok, de igazából nem igényelnek semmit az étel/ital és mozgási lehetőségen kívül. Nekünk is van egy 4 hektáros legelőnk 5 ridegen tartott lóval és tök jól elvannak, naponta többször futkároznak, hemperegnek a fűben, vakaróznak stb. Lovagolva nincsenek.
2021. okt. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekik az a természetes, ha egész nap legelnek és néha futnak 2 kört.

Ha egy poros, kis karámban lennének, akkor viszont unatkoznának, igen.

Illetve, egy olyan lónak, aki minden nap kemény edzéseken vesz részt, hiányozhat úgymond a munka, de ezek a pónik hozzászoktak, ahogy a bácsi lassanként egyre kevesebbet járt ki velük.

2021. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!