Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalatok szájkosárral?

Tapasztalatok szájkosárral?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lovam elhízik mindig a fűtől és az állatorvos azt mondta hogy tavasztól vegyük le a legelőröl vagy nagyon keveset lehet kint. Félridegben van több lóval, így télen homokos karámban vannak aztán tavasszal csoportonként mennek legelni (1 csoport délelőtt,másik délután).


Mivel nem nagyon tudom elkülöníteni, gondoltam veszek egy szájkosarat amég a legelőn lenne. Valakinek van tapasztalata ezzel? Mennyire marad rajta a lovon, nem tud benne elakadni, be vált-e? Interneten olyan véleményeket láttam hogy kidörzsölte nekik a szőrt, de ha bariszőröset veszek akkor nem lesz ilyen? Más megoldás is érdekelne ha van ilyen. Köszönöm!


2023. jan. 28. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jót veszel akkor jó lesz. De amúgy nem lehet azt megkérni a lovásztól, hogy pl csak 1 órára engedje ki a lovat
2023. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szájkosár = instant gyomorfekély

A ló látja a füvet, érzi az illatát így megindult a gyomorműködés de nem kerül bele emészthető táplálék, ebből adódóan a megemelkedett gyomorsav mennyiség a gyomor nyálkagártyáját kezdi irritálni/marni.

A lovad viselkedése is feszültebbé válhat, gondolj csak bele hogy ott van egész nap előtted a kedvenc ételed de nem ehetsz belőle.

Az elhízás ellen tudsz tenni több munkával vagy a kiegészítő takarmány (abrak, vitaminok, széna, lucerna) csökkentésével, de a szájkosár a legkevésbé lóbarát megoldás

2023. febr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
Gondolom kis helyen van és nincs kimozgatva. Olyan embernek nem engednék lovat tartani, aki nem ért hozzá és nincs elég pénze, ideje rá.
2023. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!