Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rossz a zabla? Folyamatosan...

Rossz a zabla? Folyamatosan tátog és ráharap...

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A pónim (4 éves, 117 cm) nem szokja meg a zablát: folyamatosan tátog és hallom is ahogy ráharap.

Próbáltam több méretben is egyszer és kétszer tört csikó zablát, de mindig ugyanaz a baj.


Nem tudom, hogy egyáltalán, hogy éri el a fogaival a zablát. Ha lazábbra állítom a pofaszíjat, akkor meg a metszőfogaihoz ér. A kisebb zabla sem jó.


Esetleg próbáljak meg egy egyenes zablát? Volt már valakinek hasonló problémája?



2023. ápr. 2. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg valakit aki ért hozzá, hogy nézze meg, mi a baj a szerszámozással.
2023. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már kértem segítséget korábban, de egyikőjük sem tudott rajta változtatni. A díjlovas kisorrszíjat, az ugró zabla nélküli kantárt ajánlott.


Nagy lóval sosem volt zabla, vagy szerszám problémám. Ennek a póninak az anatómiájával nem tudok mit kezdeni...

2023. ápr. 2. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt egy lófogorvossal nézesd meg a fogait. Utána gondolkodhatsz a zablán. Nálunk is volt egy ilyen ló, de abbahagyta.

Sztem zablaügyben kezdj egy tiszta gumi zablával, aztán meg kell nézni, hogy arra mit reagál.

2023. ápr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1. Fog ellenőrzés 2. Szakember. Probalkozhatsz amúgy különböző zablakkal, vagy egyéb eszközökkel (hackamore, sidepull, ami szimpatikus). De mindnél fontos hogy jól legyen beallitva, szóval ha nem értesz hozzájuk akkor keress valakit aki használ ilyet. Egy jó edző lenne amúgy a legnagyobb segítség, aki tud segíteni megoldani a problémát.
2023. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is először egészségügyi oldalról közelíteném.
2023. ápr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!