Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol telivér tulajdonosok!...

Angol telivér tulajdonosok! Nektek milyen a lovatok? Mármint viselkedésre, vágtára, stb.

Figyelt kérdés

Valószínűleg angol telivérem lesz, de még sosem ültem angol telivéren (a lóra még nem ültem fel, csak megnéztük). Illetve vágtában mennyire megy a tiétek? Meg bármi telivéres praktikát szívesen fogadok!

Köszi aki segít!



2023. ápr. 2. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A telivér általában nagyon aktív, pörgős, menős ló. Szóval arra számíts hogy rebbenékeny, lesz kedve menni (ha egészséges, és jó rá a felszerelés). De amúgy az is lehet hogy a tiéd nyugisabb lesz, de sok nyugis angol telivért nem láttam. Én sokáig anglo-arabot lovagoltam (anyja angol, apja arab telivér), na azt sosem lehetett elfárasztani, ment ameddig kedve volt/hagytam.
2023. ápr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, a lovat nézd, nagyon különfélék tudnak lenni. Fiatal? Az igaz, hogy általában nem lusták, inkább menősek, de nem mindnek csak a rohanáson jár az esze. Az enyém pl néha kifejezetten lusta, mondjuk felébreszteni fel lehet, és onnantól még nem sikerült elfárasztani. Vágtája? Galoppló volt azért kérded? Az enyém nem volt a galoppon, remek lassú vágtát tud, nem akar rohanni, viszont szeret vágtázni sokat :-) DE régebben ültem exgalopplovon páron, azok is remekül tudtak lassan is vágtázni. Az ügetésük nem az a nagyon szép általában, de itt is lótól függ. Az enyém pl nem ijedős, csak annyi, hogy nagy a mozgásigénye, ha megtelik kicsit ugrálósabb - menni kell vele rendszeresen nem keveset (sok időd lesz rá?). Cserébe okos, érzékeny, finom ló.
2023. ápr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem egy mai ló (13 éves). Soha nem versenyzett galoppban, meg ilyenek, de van menőkedve.

2023. ápr. 4. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!