Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló behozatal külföldről....

Ló behozatal külföldről. Hogyan, mik a vonatkozó jogszabályok, mire lesz szükség?

Figyelt kérdés
Szerbiából tudnék jutányos áron jó lovakat vásárolni, de nem tudom mi ennek a hivatalos menete. Kell e róla valamilyen állatorvosi papír majd, vagy útlevél elég? Vám lesz-e, ha igen mennyi és, hogyan számítják?
2023. ápr. 14. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Karanténoztatni kell , van hely hozzá?

Vagólónak hoznád?

2023. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, hobbi célra hoznám őket, többet, ismerősöknek is.

Karantén alatt, gondolom azt érted, hogy olyan helyen kell tartani, ahol nem érintkezhet más állatokkal? Ez megoldható, van helyem.

2023. ápr. 18. 16:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Feltéve, ha itthon kell így tartani. Ha még Szerbiában, akkor nehezebben tudnám megoldani.
2023. ápr. 18. 16:43
 4/9 anonim válasza:
Ha külföldről ló behozatalát tervezed Magyarországra, először tájékozódj a vonatkozó jogszabályokról és előírásokról. A ló útlevelére és a szükséges oltások dokumentációjára lesz szükséged. Ha az ország, ahonnan a ló érkezik, fertőző betegségek miatt veszélyhelyzetben van, akkor szigorúbb előírások vonatkozhatnak rá, és teszteket is elvégezhetnek rajta. Az állatnak karanténba is kell kerülnie, mielőtt beléphetne az országba. Érdemes előre konzultálni az ország hatóságaival és egy állatorvossal, hogy biztosan megfelelj minden előírásnak.
2023. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ebből a célból írtam ki a kérdést. Semmilyen felületen nem találtam semmi érdemlegeset az erre vonatkozó jogszabályokról előírásokról.
2023. máj. 4. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Nemérimeg!
2023. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg el tudnám dönteni, hogy megérné-e vagy sem, ha tudnám mik a pluszköltségek amik a behozatali hercehurcával járnak.
2023. máj. 4. 18:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy szereted a kihivásokat.
2023. máj. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mondhatni. :D
2023. máj. 4. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!