Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek jàr lovagolni a gyereke...

Akinek jàr lovagolni a gyereke válaszolna?

Figyelt kérdés
Nálatok is úgy kezdődött az oktatás, hogy az első 5-6 alkalommal csak vezették körbe a gyereket a lovon és semmit nem tanítottak neki? Ez így rendben van?
2023. ápr. 18. 11:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Mennyi idős?

Az én kislányom egy ideig pónizott 3 évesen, akkor ilyen feladatok voltak, hogy fordulj meg a ló hátán, állj fel, feküdj keresztbe, akassz karikát a ló fülére, dobj labdát a zsákba stb. Inkább játék, mint tényleges lovaglás.

Én is lovagolok, el tudom képzelni, hogy a gyerek bizalmát, biztonságérzetét, ritmusérzékét fejlesztik az elején lépésben. Emellé azért kellenek olyan egyensúlygyakorlatok is, mint pl törzsfordítás, ilyesmi. Fejlődik az ülése, azt nem szabad elhanyagolni. Ha csak kukán vezetik minden további kommentár nélkül, az nem oké.

2023. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
A lányom 6 éves, már születése óta ismerkedik a lovakkal, lovaglással. Az elején 3-4 évesen vezetve sétáltattam lovon, most már megtanulta a biztos ülést és egyedül tud elindulni, megállni, fordulni, tolatni lépésben. A lányom egyelőre pályán gyakorol, az ütés következik. Láttam olyan lovasiskolát is, ahol 10 alkalommal csak futószáron lépés, ügetés a maximum. Máshol a 9-10 éves gyerek terepen jár már.
2023. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
#2 voltam, ügetés következik
2023. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
6 éves, 30 perc egy óra és egyszerre 3 gyerek lovagol. Kb 3*5 percet van mellette az oktató, aztán megy a többi gyerekhez. Eddig annyi volt, hogy nyújtsa fel a kezét. Valahogy én ezt kevésnek érzem, de bizonytalan vagyok, mert vannak ott 10 év körüli gyerekek is, akik már teljesen egyedül ügyesen lovagolnak. Szóval biztos megtanította őket, csak ez hogy kb azt érzem h nyűg neki a gyerek, ez nekem fura. Általában a többi szülővel nevetgél az oktató és azt érzem, hogy semmit nem foglalkozik a gyerekkel.
2023. ápr. 18. 12:05
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő sem élvezi akkor érdemesebb lehet másik lovardát keresni.
2023. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez így elég gáz. Kezdőt eleve nem raknék osztályba, hanem egyénileg foglalkoznék vele, míg nincs egy kis magabiztossága. Ha nem gondolkodsz lovardaváltáson, nem tudsz inkább futószáras oktatást kérni? Sokkal biztosabb alapokat kaphatna, és nem mellesleg biztonságosabb is. (Nem akarok vészmadárkodni, de a lovaglás nem egy veszélytelen üzem, és három lovagolni nem tudó gyerek szabadjára eresztve ki tudja milyen lovak hátán egy karámban, nos...)
2023. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Màr kezdi mondani, hogy unalmas a lovaglás. Így nem csodálom én sem.
2023. ápr. 18. 12:12
 8/23 A kérdező kommentje:
Nincsenek szabadjára eresztve, hanem 2 kislány vezetgeti azt akivel épp nem foglalkozik az oktató és mennek körbe körbe.
2023. ápr. 18. 12:14
 9/23 A kérdező kommentje:
Keresek másik helyet szerintem.
2023. ápr. 18. 12:14
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ennél biztosan találsz jobb oktatást is, mert ez semmi. Ha még az oktató kísérné és közben magyarázna, mit jogyan kell, az oké, de így nem.
2023. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!