Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan valtsak western lovagla...

Hogyan valtsak western lovaglasra angolrol?

Figyelt kérdés

Van egy lovarda Gyorben ahol tanitanak western stilusban de nagyon messze van! Esetleg Sopron kornyeken tud valaki jo western lovardat? (Vagy ugy Egyebkent jo lovardat Sopronban/kornyeken)

Mivel mas a nyergeles is nem hiszem, hogy csak ugy tudnek valtani pl.: ha sajat lovam lenne (akit western stilusban lovagoltak) nem tudnek (szerintem) at allni.

Van valami tippetek? :(

Azert szeretnek valtani mert nagyon meg tetszett a stilus es szivesen at allnek. De persze ha nincs megoldas maradok az angolnal :)



2023. máj. 3. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Eloszor vidd vegig a Red Dead Redemption 2-t.
2023. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Baratnom westernes volt 10 evig, de barmikor at tudott valtani angolra. Az angol amugyis tul fegyelmezett, feszitett (en csak azt toltam), a western lazabb. Persze ez olyan mint amikor valaki 1 soros gorkorcsolyarol akar atallni ketsoros gorkorcsolyara, szoval hogy ket kulon liga, de azert ha mar egyikben van gyakorlatod, könnyebb lesz a masik, nem nehezebb.

Karate es boxnal is nem mindegy hogy elol van a sulypont, vagy kozepen, es az elso 2 het nehez, de utana atallsz.

2023. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A vicc, hogy mar vegig vittem ;D Bar remelem valaki tud segito valaszt adni.
2023. máj. 3. 21:25
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es koszonom a valaszt, csak talalnom kene egy jo helyet
2023. máj. 3. 21:27
 5/7 anonim válasza:
100%
szia en ponin westernben kezdtem nagylora attkerultem ott 1,5 evig ultem angolban es most ismet westernben lovagolok angolrol sztem konnyebb westernre valtani mert ahogy 2 is mondta sokkal sazabb
2023. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez lehet hogy hulye kerdes de egy “tabor” alatt at tudnek allni? Vagy 3-4 edzes alatt?
2023. máj. 3. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Más a nyergelés....a westernbe..


Hát ja, mer más a nyereg is.

A heveder ugyanott van, mint az angolban. Bár a westernbe van hátsó heveder is (amit csak a cutting - ban vagy ranch sorting - ban használunk egyébként).


Ha meg szeretnéd tanulni a westernt, menj el egy western lovardába.


Istenes Csilla westernlovaglás c. könyve nagyon megadja az elméleti alapokat, de a gyakorlat azért kell.


Ja, és még valami nem a nyeregtől lesz western a western lovaglás....

Ezért is kell ezt tanulni.

2023. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!