Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért éri meg egy lóért többi...

Miért éri meg egy lóért többi millió dollárt adni?

Figyelt kérdés

Napokban volt egy licit, ahol ez a ló 1 millió dollárért ment el:

[link]

De volt egy másik ló is, ami még többért ($2+ millió).

Miért éri meg a vevőnek? (Követem a vevő social mediáit, lehet, hogy majd beszél róla) Hogy térül meg egy ekkora befektetés?

Ha jól értem, ezzel a lóval már nem is versenyeztek. Van egy videó az utolsó lovaglásról, ahol az eladó azt írja, hogy lassan 10 éve nem volt rajta nyereg. Szóval versenyen már nem nagyon fogja visszahozni.

Akkor a tenyésztés marad. $5000 volt eddig egy adag ára, nem tudom, hogy ebből mennyit kell adózni. De ha az egész összeg a tulajnál marad, akkor 200 adag kell, hogy csak az ára megtérüljön. Egy évben hány fedeztetésre elegendő adagot tudnak “gyártani” vele?

Megtérül egy ekkora befektetés?


2023. aug. 11. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem befektetés, hobbi.

A vevő nem ebből él, ez csak szórakozás. Nem a megéri - nem éri meg tengelyen mozog a dolog.

2023. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 1es!

Annyival kiegészítenélek, hogy anyagilag nem éri meg.

Az eszmei érték határa a csillagos ég. Van, aki azért vesz ennyiért lovat, hogy alá adja egy olyan lovasnak aki szerinte jól fog vele teljesíteni, és pl. minden álma hogy az ő pénzéből az ő lova és az általa szponzorált lovas olimpiát nyerjen, mert neki ez valamiért fontos.

2023. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, aki millió dolláros lovat vesz, annak édesmindegy hogy megtérül e vagy sem.
2023. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
88%
Az eladott spermiumból származó összeget befektetheti. Illetve, ha tenyészt akkor az utódait is eladhatja jó pénzért. Főleg akkor, ha csikó anyjának is jó hírneve van. Ha a csikókat is eladja akkor,lehet,hogy ez a vétel hamarabb megtérül, mint gondolnád.
2023. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Ez már nem egy egyszerű ló hanem egy paripa
2023. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer Lázár mondta hogy lovazás sosem volt megérős sztori (aztán hogy igaz e nemtudom). Szerintem aki ilyen szinten mozog annak olyan mint egy drága szivar. Elszívja, élvezte, de ennyi.
2023. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Egy jó pedigrével rendelkező versenyzői genetikával rendelkező ló fedezési díja a csillagos égig is mehet!


De az utódai sem biztos, hogy futni fognak.....


De aki lovakkal foglakozik, annak nem elsődleges szempont a "megéri - e" kérdés.... ez azért jóval több, mint egy szimpla könyvelési kérdés.

2023. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%

Valaki képes horribilis összegeket is kiadni egy menő sportautóért, pedig funkcióját tekintve ugyanaz, mint a kis Fiat Pandám volt - elvisz A-ból B-be.


Az sem hozza vissza az árát, szimplán jobb, mint egy egyszerű autó, és a tulajdonosnak örömet okoz.


Az én kedvenc lófajtám (fríz) is egymilliótól kezdődik, és ez csak maga a ló - nincs benne a jó szülőistálló, díjnyertes szülők, satöbbi.

Ültem már ilyen lovon, teljesen más, "nemesebb" a mozgása, és gyönyörű a kinézete.

2023. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!