Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Fél éve leestem a...

Lovasok! Fél éve leestem a lóról, sokáig nem mentem. Most visszamennék?

Figyelt kérdés

Fél éve szakadó esőben terepen leestem a lóról. Előtte sosem estem, kb 6-7 éves korom óta lovagolok (sosem jártam rendszeresen, kb olyan kéthetente) és most 16 vagyok. Tudom hogy ez mindenkivel előfordul, sőt esni meg is kell tanulni, a helyzetet lereagálni, a lovat kezelni. Igazából nem is fájt, rögtön visszültem. De nagyjából 5 perccel az első esésem után másodjára is a földön landoltam. A ló megindult iszanyotason gyorsan és én a nyakában lógtam, azután elengedtem és hagytam magam leesni. Azt hittem hogy a ló nagyon meg fog taposni és úgy éreztem hogy meg is tette, de a többiek akikkel terepeztem mondták hogy nem lépett rám.

Utána úgy volt hogy 2 hétre rá megint megyek ahogy szoktam de valami közbejött, azután meg mintha kerestem volna a kifogásokat. Előtte mindeneim voltak a lovak tényleg. De azok a pillanatok mielőtt leestem nagyon sokszor lejátszódtak a fejemben. És nagyon féltem akkor. Telt az idő és csak arra tudtam gondolni hogy sokkal nagyobb baleset is lehetett volna ebből (nem is csak rólam van szó, amikor másodszor is megindult a ló akin ültem, a többi paci is megilyedt és egy másik lánynak elrepedt egy csontja, mert őt tényleg megtapostak). Nekem pedig volt/van egy komolyabb gerincferdülésem is, ezért a szüleim eleve féltettek ettől a sporttól. És ott volt a tudat hogy meg kellett volna tudnom akadályozni, de előtte soha nem kerültem hasonló helyzetbe. A ló fiatal, talán 5-6 éves és akkoriban szoktatták a terephez. Rossz volt az idő, a lovak 2 napja nem voltak mozgatva. De akkor is. Nagyon féltem és félek visszamenni, újra lóra ülni de egyre jobban hiányzik is az az öröm amit ezek az állatok okoztak nekem.

Most úgy döntöttem hogy kérek egy időpontot de egyelőre csak a pályán belülre. De félek eléggé.

Ha legközelebb hasonló helyzetbe kerülnék, mire figyeljek, mit kell tennem? Hogy fékezzem meg a lovat? Tudtok valami jó tanácsot adni, hogy hogyan szoktassam vissza magamat szépen lassan? Ha valaki járt hasonlóképpen örülnék ha írna, akár ide, akár privátba


Bocsi hogy hosszú lett!



2023. aug. 15. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Talán segíthet neked, ha keresel egy helyet, ahol biztonságosabban oktatnaky többet magyaráznak és foglalkoznak a lelkiállapotoddal
2023. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"A ló fiatal, talán 5-6 éves és akkoriban szoktatták a terephez."


Nem tudom, milyen lovardába jártál, de alapszabály, hogy FŐ A BIZTONSÁG!

és itt a LOVAS BIZTONSÁGÁT értem elsősorban (a ló biztonsága utána jön...)


Bakker, az 5 éves ló, az éppen még csikó.... ilyen lovat csak tapasztalt lovasnak adunk... akármilyen jó fej, szelíd paci is.... az ilyen ló -mentalitástól függően - még alapból játékos és "hülye" tud lenni.... olyan lovas kell rá, aki egyértelműen az értésre tudja adni, hogy mit szabad és mit nem.


Ettől persze még ösztönösen megijedhet, megugorhat bármitől (a ló menekülő állat...) így egyébként is figyelni kell rá.... a csikóra hatványozottabban.


Itt lenne a lovastúravezető felelőssége is... A lovaglás "veszélyes üzem". Bármikor beüthet a GEBASZ, még a legszelídebb lónál is, ezért teljes egészében kizárni lehet nem lehet a veszélyforrásokat, de csökkenteni azonban - odafigyeléssel, etológiai ismerettel viszont lehet.

És egy tapasztalt - lovakhoz és lovasokhoz is értő és ismerő - oktató ezt tudja is...


Szerintem inkább lovasoktatót keress konkrétan, és ne lovardát, aki felelősséggel van a lovasai iránt.... Ő csak olyan lovat fog alád adni, amiért 99% -ban kezeskedik is... miután elmondtad neki a félelmedet.

2023. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolókkal. Ha tényleg szeretnéd tovább folytatni menj el még egy edzésre abban a lovardában és próbálj meg arra a lóra ráülni amelyikről leestél, megnézheted mennyire félsz tőle és ezt még pályán le tudjátok rendezni.
2023. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Mindenképp folytasd, büszke leszel magadra!

Inkább csak pályán belül, normális körülményekben (amennyiben lehetséges) idővel majd ha stabilabb lesz az ülésed, és tapasztaltabb lovakat adnak alád, újra megpróbálhatnád.

2023. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! menj vissza pályán ülj egy nyugis!! lóra (mond meg nyugodtan, hogy sokat kihagytál a múltkori miatt parázol) utána még sokszor. 5 éves 2 napot pihent, nem egy életbiztosítás, az első esésnél mi történt? alapból addig bent kéne lovagolni amíg egy megiramodás már nem lesz probléma. Szerintem hosszú távon jobb lenne ha másik helyet keresnél ahol tanítanak, magyaráznak és nem tesznek 5 évesre. Jó lovaglást!
2023. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia !

Sok ideig nekem sem volt nagyon kedvem menni terepre mert sokszor volt, hogy megijedtek a lovak, és elkezdték gyorsan váktázni és majdnem elestem ezután én is alig mertem terepre menni. De egy idő után megszoktam, és ha hirtelen rohanni kezdtek a lovak, már nem ilyedtem meg annyira, szóval szerintem ha visszamész lovagolni és folytatod, akkor már nem fogsz annyira félni tőle esetleg akkor se ha legközelebb terepen a lovak megijednek és elkezdenek gyorsan váktázni. De egyébként sem valószínű hogy mégegyszer előfordulna ilyen,szóval szerintem menny vissza lovagolni,ha hiányzik a lovaglás

2023. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!