Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 18 évesen még még lehet...

18 évesen még még lehet tanulni jól lovagolni?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta szerettem volna megtanulni lovagolni, de a családi hátterem miatt nem igazán volt rá lehetőségem, mert azért lássuk be, lovagolni drága mulatság.

Mostanra viszont már képes vagyok önállóan, saját keresetből fizetni az órákat.


18 évesen még meg lehet tanulni jól, magas szinten lovagolni?

Nem szeretnék versenyezni, meg semmi ilyesmi csak szeretnék jól megtanulni lovagolni. Ha heti 1-2 alkalommal tudnék menni, mennyi időbe telne hogy haladó szintre jussak?


Ami még érdekelne, hogy mennyire baj ha magas vagyok, és nehezebb mint az átlag lovasok? 180 cm körül vagyok és 68 kg. Egyébként lány vagyok, szóval ne tévesszen meg senkit a magasságom.

Tudom hogy a lovak azért nálam jóval nehezebb embereket is elbírnak, de nem szeretnék kellemetlenséget okozni nekik.

És mennyire baj ha nincs tehetségem? Fontos ez a lovaglasban vagy bárki meg tud tanulni lovagolni?

12 éves koromban egy pár hónapig jártam lovagolni és akkor úgy éreztem hogy annyira nincs tehetségem a dologhoz, és az egyensúly és ritmus érzékem sem volt a legjobb. Azóta ez már lehet hogy változott, lehet jobb vagy rosszabb lett



Emellett még az lenne a kérdésem, hogy az oktatókat zavarná hogy jóval idősebb vagyok mint az átlag kezdők? És a többi kezdőt? Vajon kinevetnének hogy én még csak most kezdek? (nem mintha túlzottan érdekelne, csak kérdezem hogy szoktak-e ilyet csinálni)


Előre is köszönöm, és bocsánat ha ezek hülye kérdések.



2023. aug. 21. 13:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
51%
Meg lehet nyugi. Legfeljebb majd Muraközi locacskát veszel. Az tuti el fog bírni kislány.
2023. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Első menj a francba, 68 kg a lehető legideálisabb ehhez a magassághoz. Kíváncsi vagyok, te milyen paraméterekkel tudtad idebüfögni ezt az ocsmányságot, amit válasznak neveznél!
2023. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Meg lehet bármikor. Hogy mennyi idő az egyénfüggő, majd a lovasoktatód mondani fogja, hogy mennyire haladsz és mikor léphetsz szintet. Az oktatónak mindegy, fizetsz neki, ő tanítani fog, hisz ez mindkettőtök érdeke. A többi kezdővel meg egy darabig nem fogsz találkozni, mert az első fázis, a futószáras oktatás egyéni. A következő szinten fogsz csak együtt lovagolni másokkal, de addigra már az alap tudás meglesz.
2023. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen! Meglehet!
2023. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Szia, 26 eves vagyok, most tervezek megtanulni lovagolni 😁

Biztosan furcsan neznek majd ram a gyerekek, ha latjak, hogy en meg csak most tanulom, de az oktatot ez nem erdekli, hozza jarnak felnottek is.

Azt en speciel leszarom, hogy masok mit gondolnak, a sajat eletemmel foglalkozom.


Kimaradt az eletembol eddig a lovaglas, lovat nem is tervezek venni, semmilyen komoly celom nincs vele, csak kikapcsolodaskent jarok majd tanulni heti ketszer.


Miert ne? Sose keso elkezdeni tanulni, ezt jegyezd meg :)

Ez ervenyes mindenre, en azt gondolom.

68 kilo is teljesen rendben van, meg lehetnel ennel tobb is a lovaglashoz, ez nem akadaly. 63 kilo vagyok, magamhoz kepest ez most tulsuly, mert en meg nagyon alacsony vagyok, de azert a lovak csak elbirnak igy 😂

Nyugi :)

2023. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Én is 26 évesen kezdtem lovagolni és elég hamar meg is tanultam.
2023. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Meg lehet tökéletesen tanulni.
2023. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
termeszetesen soha nem keso amig ugy nem erzi az ember hogy az! amit pedig a kicsikrol kerdeztel nem fognak kinevetni, biztosan “meno” leszel kozottuk, legalabbis nepszeru biztosan +az edzonek is segitsegere lehetsz neha igy fiatal felnott kent pl. neha neha mondjuk vigyazni a kicsikre amig neki elintezni valoja van;))
2023. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármikor meg lehet tanulni. Nem korfüggő.
2023. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet. Sok sikert!
2023. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!