Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát ajánlotok?

Milyen zablát ajánlotok?

Figyelt kérdés
A lovam nem igazán szereti a zablákat, de zabla nélküli kantárokkal és nyakmadzaggal szépen megy. Viszont edzésen kötelező zablával menni, és látszik rajta, hogy nem élvezi. Bőr vagy ízesített zablára gondoltam, de nem tudom melyik jobb, vagy van-e más megoldás. Fiatal ló.

nov. 3. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Kifejtenéd, hogy hogy nem szereti?

Eddig milyen zablákkal lovagoltad?

nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg hackamore?
nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egyébként az is simán előfordulhat, hogy nem maga a zabla zavarja, hanem ahogy eddig használva volt vele a zabla. Persze a zabla is zavarhatja. A fogát megnézetted?
nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hackamoret egyenlőre nem, még zabla nélküli kantárom van. Úgy nem szereti, hogy megy a zablával is, de sokkal motiváltabb zabla nélkül, nehéz berakni a szájába, és látszik rajta, hogy nem szereti. Most egyszerű csikó zablát használok, de valószínűleg az ízét nem szereti, de nem tudom. Egy bőrzablát kipróbálok jövő héten, esetleg valaki használt már?
nov. 3. 09:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Én használtam, az én lovam jobban szereti a bőrt.

Mégegyszer megkérdezném, hogy a foga rendben van-e, illetve hogyan volt zablához szoktatva? Mert ez rengeteget jelent.

Másrészt egyszertört, kétszertört zablát használsz-e, vékonyat, vagy vastagat, öregeset vagy tömöttet, stb.

A motiváltabb sem teljesen konkrét. Nem annyira közreműködő, vagy nem olyan temperamentumos? Eldobja támaszkodást, esetleg túlzottan belefekszik a kézbe? Ezek mind olyan dolgok, amiket egy jó szakember orvosolhatna. Mert a legtöbb ilyen nem a zablából, hanem a lovaglási stílusból származik.

nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindene rendbe van, jól volt zablához szoktatva. Úgy nem motivált, hogy noszogatni kell, többször kell szólni neki, mire figyel. Edző is ráült, aki biztos jól lovagolt,neki se volt hajlandó menni. Azt mondta, valószínűleg nem ez a zabla jó neki. Hétfőn kipróbálok egy bőrt, remélem az jobb lesz. Azt gondoljuk, az ízét nem szereti, sokat szokott inni utána.
nov. 3. 11:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó, hát ha megvagy róla győződve, hogy az edződ jól tudja a dolgát, mi nem tudunk segíteni. Az, hogy "jól" volt szoktatva nem konkrét, és az, hogy az edződ alatt hogy megy, az sem mond számunkra semmit, mert nem ismerünk sem téged, sem az edzőt, se a lovat.

Remélhetjük, hogy megoldódik majd a zablacsérevel a probléma, de nem bíznék benne.

nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszolónak a segítséget! Ma próbáltam ki egy bőr zablát, teljesen boldog volt a ló, szépen ment, nem volt nyűgös meg semmi. Valószínűleg vagy a fém ízét nem szereti, vagy magát a fémet, de ez a bőr egyáltán nem zavarta, nem úgy mint a fém.
nov. 6. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!