Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakoriságban szoktak...

Milyen gyakoriságban szoktak lenni eladó tarka lovak?

Figyelt kérdés

Figyelem a Lovasok.hu-t,Facebook csoportokat,Jófogást,de iszonyat ritkán látok eladó tarka lovakat.

Inkább pónikat árulnak,amik tarkák,azokból van sok.


Tényleg ennyire ritka Magyarországon a tarka ló,vagy csak nem adják el őket,mert szépek (kinek mi, a többi ló is gyönyörű,ne értsetek félre),esetleg az ismeretségi körükben sikerül eladniuk,emiatt meg sem hirdetik őket?


Vagy esetleg ismertek olyan helyet,ahol kizárólag tarka lovak tenyésztésére specializálódtak a gazdik?



nov. 6. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én személyesen kb hetente-kéthetente látok tarka lovat. Én fakókkal nem nagyon szoktam találkozni.
nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajtát akarsz? Amúgy elég sok van... Én sok hirdetés láttam.
nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából fajta mindegy, lehet akár Paint Horse, akiknek alapból tarka a szőrük, de lehet másik paci is, aki csak a genetikája miatt lett foltos. :)
nov. 7. 19:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik a genetikája miatt tarka és nem foltos, az maximum a kutya
nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudomm, hogy a lovak tarkák, de szerintem aranyos kifejezés a "foltos" szó rájuk. :D Úgy mint a "paci". :)
nov. 7. 21:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Facebookon kupeces csoportokban van jópár
nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól hogy aranyos rá a foltos szó még tarka a hivatalos megnevezés. Ha lovakhoz értő személy szeretnél majd egyszer lenni akkor itt az ideje levetkőzni magadról ezt az ovis viselkedést, hogy aranyos meg nem aranyos. Nem ez a neve és kész! Azért is van kevés, mert nagyon sok fajtában alapvetően elvetik a tarka színű lovak tenyésztését, nem veszik fel őket a törzskönyvbe. A magyar fajtáknál például jellemzően megvannak határozva azok a színek amikre tenyésztenek. Gidrán- sárga, nóniusz- fekete, sötétpej és így tovább. A tarka színre szelektált “fajta”hivatalosan nem a pinto. Illetve igen a póniknál is nagyobb gyakorisággal fordul elő. A tarka szín mindig is eltérő megítélésű volt. Volt hogy kifejezetten szelektáltak rá, volt hogy nem kívánatosnak tartották. Napjainkban egyre népszerűbb, a szépérzékre való hatása
nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jól van azért le ne szedjétek a fejemet egy árva szó miatt :O

Basszus nem is ismertek egyáltalán honnan veszitek hogy én milyen kapcsolatban állok a lovakkal?

nov. 17. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem szétszedni akarlak, csak segíteni. Egy komoly helyen egy ilyen megnyilvánulással rögtön lerí rólad, hogy nem értesz a lovakhoz. Ez egyben az utolsó kérdésedre is válasz. A kérdésedből, megnyilvánulásodból minden egyértemű, hogy “milyen kapcsolatban állsz a lovakkal”. Sokat kell még tanulnod. Ezzel semmi gond, mindenkinek van mit tanulnia, én sem hiszem magam itt a legokosabb embernek. Vedd ezt segítségnek! Nem bántásnak szántam inkább segítségnek, hogy tudj tanulni. Sosem baj az ha valaki valamit nem tud, az nem szégyen, de a mindig legyen benned tanulás iránti vágy és akkor jó lovas ember lehet belőled egyszer. Minden ló szerető ember erre hajt.
nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értelek, de azt viszont továbbra sem értem, hogy miből gondolod azt, hogy én lovas vagyok? Mert ha szerinted már a kérdésemből lerít, akkor nincs is min filózni. :/

Nem lehetek egy barát, aki segít egy barátjának?

nov. 19. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!