Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen vágtázni...

Hogyan kell helyesen vágtázni egy lóval?

Figyelt kérdés
Hogyan ugrassuk be, hogyan üljünk helyesen, mikor van jó lábon a ló/mikor van rossz lábon a ló, terepen hogyan vágtázzunk (akkor is figyelni kell-e, hogy jó vagy rossz lábon van)?

nov. 7. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem fogja neked itt egy könyv anyagát leírni, ezek pedig olyan témák, amiket nem lehet röviden megfogalmazni, mert hiányos lenne.

Arra való az edző, hogy ezeket megtanítsa elméletben és gyakorlatban is. Ezért kapja a fizetését

nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre lovasoktató tud megtanítani.
nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Sokat kell gyakorolni és a ló ismerjen téged és azt csinálja amit te akarsz
nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én nem lovagolok engem érdekel a téma (vagyis régen lovagoltam, csak már eléggé elfelejtettem, fel szeretném eleveníteni), van könyv is ami elmagyarázza, csak reméltem hogy hátha különböző emberektől hallva jobban megértem. :)
nov. 7. 21:34
 5/7 anonim válasza:
Crm-es Anne, és Alpha. :D
nov. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt az ideje bejelentkezni egy lovardába :) Ha érdekel tapasztald meg testközelből egy oktató szárnyai alatt.
nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
73%

Szia! Remélem még nem késő a válaszom.


Először is szükséged lesz egy edzőre, ahogy fentebb is írták, de én azért leírom neked gyorstalpalóban a kérdésedre a választ.



Beugratás: Tanügetésből ugratjuk be a lovat! A ló beugratása attól ks függ, hogy melyik kézen lovagolunk. (Mindig azon a kézen lovagolsz, amelyik "belül van") Ha például jobb kézen vagy, (a jobb kezed van a pálya belseje felé, a bal pedig kívül) akkor a jobb lábadat kicsit előrébb, a hevederhez, a külső lábadat pedig hátrébb helyezed. Figyelj arra, hogy ne rugdald a lovat, csak szoríts. Tedd a lovat belső állításba. (A szárat kicsit befelé mozdítod) Eközben derék segítséget adsz a lónak. Lustább pacik esetén ez nehezebb lehet, de figyelned kell arra, hogy ne lötyögj a nyeregben. Adott esetben egy kis pálca segítséget is adhatsz, de mindenképp edzői instrukciókat kell követned.



Helyes ülés: Akkor ülsz helyesen egy lovon, ha a vállad, csípőd és sarkad egy vonalban van. Ez a vágta közben is fontos. Figyelned kell arra, hogy a kezed ne mozogjon fel le, a könyöködet pedig tartsd a törzsed mellett. Próbálj kicsit hátradőlni, eleinte így nem pattogsz annyira. Végig szóríts a comboddal, vádliddal.


Akkor van a ló jó lábon, ha a ló külső első lába hátrébb van vágta közben, mint a belső első. Nem túl szakmai magyarázat, ezért bocsi. Rossz lábon akkor vagy, ha a külső elsőt rakja le a ló előrébb. Egyébként ha rossz lábon vágtázik a ló, általában meg lehet érezni, de nem árt az ellenőrzés.


Terepen nem kell és nem is lehet figyelni erre, de mindenképpen biztosabb ülés kell hozzá, hogy vágtázhass.


Elnézést kérek a nem túl szakmai kifejezésekért, nem vagyok edző.


Sok sikert!

nov. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!