Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisebbfajta lovat dobozos...

Kisebbfajta lovat dobozos furgonnal (kisbusszal) szoktak szállítani? Országhatáron át is? A magasabb típussal, tehát amiben kényelmesen elfér a ló.

Figyelt kérdés

jan. 7. 11:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Inkább bérelj egy lószállító. Ezen a kisbuszos dolgon ne is gondolkodj kérlek
jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Bizonyára az lesz, csak szeretem érteni is, amit teszek, vagy nem teszek.
jan. 7. 15:26
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A lószállító erre van kitalálva. Van szellőzése, de nem huzat. Van benne válaszfal, ami megtartja a lovat, így nem esik el a kanyarban. Van szügy és farvas, ami elől és hátul is megtartja a lovat, nem esik előre hátra fékezésnél, katyuban stb. Van benne karika, amihez megfelelően ki tudod kötni. A padló csúszásmentes, nem esik el a ló. A rámpa dőlésszöge, kialakítása és már egyáltalán az hogy létezik, lehetővé teszi hogy a ló le/fel tudjon menni. Rámpa nélkül elég veszélyes lónak /embernek felmenni/lejönni. Van benne hely ahova szénát tudsz neki tenni hogy egyen útközben.
jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha bárkit is láttál furgonnal lovat szállítani, az átalakított. Van benne szügy-, farvas, meg minden amit az előző írt.

Van ismerősöm aki simán bevágja ponyvás kisteherautóra a lovakat. Még rámpa sincs rajta, csak rátolat valami dombra. Azt szokta mondani "kapaszkodjatok!". Vágóhídon dolgozik az illető. Ha te is akkor bocsi, de még akkor sem értem miért nem egyszerűbb és nyugisabb egy lószállító utánfutó

jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Vannak lószállító kisfurgonok, abban igen. A szomszéd/ismerős sima áruszállítósában nem. Az indokokat olvashattad, a linken is értelmesen leírják. De lovas sprinterben, utánfutóban gond nélkül lehet messzire is menni, nyilván a megfelelő pihenőkkel, etetésekkel, itatásokkal tarkítva.
jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
És kell TRACES ha átléped a határt, persze ha szerencséd van lassítanod se kell az átkeléskor, csak mondom, hogy amúgy kéne TRACES. Azt meg akkor tudsz szerezni ha van NÉBIH által jóváhagyott állatszállító járműved, meg sofőröd aki vizsgát tett. Amúgy nem szokták ellenőrizni, csak ha valami csöves autóval mész kifelé.
jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 tothp ***** válasza:

Akárhogy is sikerülne egy furgont lószállítóvá alakítani, annak a padozata még mindíg magasabb lesz, mint egy utánfutóé. A futómű nem elég merev, hogy egy "mozgó rakomány" szeszélyét kiküszöbölje.

Ettől, és még sok apróságtól eredően egy utánfutó sokkal nagyobb biztonságot nyújt a közlekedés szempontjából.


Egy így átalakított autó célgép lesz. Semmi másra nem nagyon tudod használni. Az átalakítás drága és macerás a papírozása is.


Minden tekintetben jobb döntés lenne egy utánfutó beszerzése.


És persze az utánfutóhoz "E"-kategóriás jogosítvány. És egy megfelelő méretű vontatójármű szükséges.

jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az E nem feltétlen kell. B-vél is lehet egy adott súlyhatárig és van egy másik opció is, ez:

[link]

jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 tothp ***** válasza:

18:

pontosítok: B+E kell.

A B96 nekem új. Akár jó is lehet. Nem ismerem.


Egy lószállító nem nagyon jön ki a könnyű pótkocsi kategóriából. szerintem ott a legkisebb is 1500 kg össztömeg feletti papírral rendelkezik.

jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha belefér az autó és a futó legnagyobb össztömege a 3,5 t-ba, akkor viheted. Pl. egy VW Passattal egy egylovas lószállítót vihetsz. Más kérdés, hogy ha tapasztalatlan vagy, nem ajánlott, mert mit csinálsz ha fel se megy a ló, vagy hanyatt vágja magát indulás után 5 perccel? A kérdésed alapján mondjuk tűnsz annyira lazának, hogy messziről elkerüljenek az ilyen problémák... Nem gonoszságból írom, teljesen tudatlanul kezdtem el lovat szállítani és évekig nem volt semmi baj, pedig vittem 2 lovasba 4 pónit. Így utólag nem ajánlom, többet ér a lelki béke
jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!