Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy fogyasszam le a lovam?

Réka vagyok kérdése:

Hogy fogyasszam le a lovam?

Figyelt kérdés

Hogy fogyasszam le a lovam?szénázik és egy legelőn van tartva beállóval és egy csikóval és egy kancával és ott kapnak szénát és kap árpát(nem lehet változtatni) és néha bele egy egy répát de szeretném ha lefogyna mit tegyek?

heti 4-5 alkalommal van mozgatva


márc. 1. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy fogynia kellene, vagy csak te látod úgy? Mennyit van mozgatva?
márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az árpától nagyon híznak a lovak még akkor is, ha egész szemeset kapnak, nem pedig roppantva. Azonnal iktassátok ki, ha túlsúlyos. A répa szintén hízlal.


Pályán nem fogod tudni lefogyasztani. Nem tenne jót neki sem és neked sem.

Ahhoz hogy lefogyjon csak szénát kapjon vagy ha már van legelő, csak legeljen és heti 2-3 alkalommal menj ki vele 2-3órás terepekre a benti munkán kívűl.

márc. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Terepen pedig sok ügetés és az alkalmas helyeken vágta.

Nem tudom mennyire edzett a lovad, felteszem, ha túlsúlyos, akkor nem az, szóval fokozatosan szoktasd hozzá az intenzív munkához, ahol ő is és te is rendesen leizzadtok...


Csikó miatt kapnak árpát, mert macera lenne kivinni a csikót abrakolni vagy mi az oka, hogy a tiéd is kap?

márc. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
minden ló azt kap és néha bent etettünk néha kint
márc. 2. 05:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól még nem értem, hogy az ő adagjából miért nem lehet kihagyni.
márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A zab alapból nagyon hízlalja a lovakat.

Szerintem nem az edzés terven kellene hosszabítani mert sztem az 5 is sok, én személy szerint 3-4-szer lovaglok és 1-2-szer futószáraztatom a lovam, de ez más téma.

Én a répát sem ajánlom annyira mert az is hízlalja őket.

Szerintem azáért is lehet, h kicsit túlsullyos a lovad mert sokan etetik etetési időn kívül.

Nálam is ez volt és kiírtuk, h ne etessék mert meghízik vagy ilyesmi.

Szerintem a zabot kivehetnéd az étrendjéből, a 2-es tippje szerintem azért nem jó mert egy lónak nem nagyon lehetne ilyet csinálni, h csak 2-3-szor kap szénát mert az olyan lenne mintha éheztetnék, mert a lovak gyorsan lelegelik a legelők, ha meg 3-an vannak meg a csikó akkor az plussz. Szerintem írd ki, h ne etessék és vedd ki a kajájából a zabot.

Én a helyedben egy ilyen étrendet tennék neki: egy kis lótáp, nagyon kicsit széna, immunerősítő (mert az sosem árt^^), talán egy pár szem gyümölcsöt (az én lovamnak málnát és banánt szoktam adni)

Így gyorsan normális súllya lesz de nem is diétáztatod.


Remélem segítettem^^.

márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy milyen fajtáról beszélünk, hány éves, stb.. vannak sűrűbb csontozatú lovak, ennyi infóból kevés megmondani, amit írtál.. én például még nem láttam elhízott arabot, sem csontsovány percheront.

Milyen fajta, kora, neme, több infó kellene. A zab meg kell annak a lónak amelyik heti 4-5 alkalommal dolgozik lovas alatt, szóval nehogy kiszedd!

márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Angol telivér herélt 10 éves 11 lesz áprilisban és kb 2 éve jött ki a vesenyből
márc. 19. 05:54
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 7-es(6-os vagyok) a lovardában egy lovat (wow lovardában ló xdd) hetente 5-szor lovagolnak semmi baja, egészséges, jó a háta és nincs az étrendjében zab. Én a válaszomban írtam, h az edzés tervén is kicsit enyhítsen.
márc. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9, akármennyire is szórakoztató neked, közben elég szomorú, mert vannak olyan lovardák ahol nem tartják jól a lovakat. Elég sok ilyen helyen jártam már sajnos.

Egyébként miért ne lehetne valakinek lova, hogy nem lovardában van tartva?

A zab egy energiaforrás a lovaknak, gondolj bele, mintha te egész nap zöldségen élnél és nem ennél húst vagy fehérjét. Nagyon sok energiád lenne gondolom.


Kérdező, megpróbálhatod egy kicsit fentebb tornázni a mozgás összetételét. Nem tudom milyen arányban osztod el a lépés-ügetés-vágta szakaszokat, a vágtát növelheted, de annak arányában a levezető munkát illetve a leléptetést is. A terepmunka tud szerintem a leghatásosabb lenni. Mivel egy telivérről beszélünk, mindenképpen engedd meg vágtában, mert az ügetés és lépés nem fogja égetni az energiáját.

márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!