Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinálhatnék a csikómmal?

Mit csinálhatnék a csikómmal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettünk egy kilenc hónapos fjord félvér kanca csikót. Harapdál. Azt hallottam, hogy adni kell neki egy ütést de, erőszakra erőszakkal válaszol. Futószárazáskor rukapál ,befordul, a kör egyik felén bejön hozzám (nem megáll, hanem ügetve vagy vágtázva ,aztán megy tovább). A kör másik oldalán pedig kiszaladna a világból. Ha egy helyben állok vele, akkor ágaskodik (olyankor lerántom a földre).ápolni nem lehet.Tudom hogy kilenc hónapos,de mennyit lehetne neki tűrni és hogyan lehetne fegyelmezni.
márc. 10. 19:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem értem...
márc. 10. 19:59
 2/12 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Abszolut nem szabad durvának lenni a lóvakkal. Keres fel egy lóvardát és kérj meg egy hozzáértőt hogy segítsen.
márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont ilyen korban kell lefektetni az alapokat, de nem erőszakosan, inkább játékos formában. Nem tudom mennyit dolgoztatod futószáron, ennyi idősen még szerintem nem feltétlenül kellene komoly munkára fognod. A csikó korát is hagy élvezze ki. Továbbá pedig szakember segítséget ajánlom aki segít a földi munkában vele elindulni, alapozni és akár a későbbiekben is nyomon követi az életeteket. Kezdőknek nem való csikó, így a belovaglással is problémátok lesz. De remélem meghallgatod a tanácsom és szakemberhez fordulsz.
márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
4-szer 4es területen van ,és naponta pár percet szoktam futószárazni lemozgatás céljából.
márc. 10. 20:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nem írtad hogy boxban van, de a 4x4- es egy nagyobb boxnak felel meg körülbelül. Ez a tartási mód egy csikónak egyáltalán nem megfelelő. Legelő a legideálisabb, de minimum karámos tartás az alapvető, amit egy csikónak biztosítani kell, hogy megfelelően fejlődjön.
márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Ez így nagyon nem jó a csikónak! Nem csoda, hogy nem bírsz vele, még hozzáértőbb ember is nehezen kezelné ilyen körülmények között...

Egy csikónak nagy tér, sok futás, szabad mozgás és ami még ugyanilyen fontos, más csikók társasága kell.

Most alapoznád meg a lovat egész életére, de így csak el fogod rontani. Próbáld meg ménesi tartásba adni egy évre kb., az lenne a legjobb neki!

márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
márc. 10. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakember! Mindkettőtök érdekében. Neked is balesetveszélyes így, meg a lovadnak se jó.
márc. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki hozzáértő gazdát. Tudatlanul csikót venni...
márc. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Csikót TILOS bokszban nevelni! Vagy add el, vagy vidd el jobb helyre és hívj hozzá szakembert. Ebben a történetben semmi sem stimmel. Ha a csikó nem tud úgy mozogni, ahogy egy legelőn mozogna (már pedig bokszban nem tud), nem fejlődik ki úgy az idegrendszere (beleértve a vesztibuláris, mozgáskoordinációs képességet), immunrendszere. Lesz egy életképtelen lovad kvázi (ilyenek miatt tenyészetek haltak ki). Ez katasztrófa kategória.
márc. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!