Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem tudok munkavágtázni?

Miért nem tudok munkavágtázni?

Figyelt kérdés
A könnyített vágta megy. Alapvetően szőrin tanultam meglovagolni. De ezek után nyeregben már nem tudtam ülve maradni vágta közben. Ha nem könnyítek ki akkor konkrétan kirepülök a lóból. Nem tudom mit tehetnék. Az edzőm is próbálta mindenféleképpen elmagyarázni de nem sikerült. Nagyon sokat gyakorolom de így sem megy. És nem kérek azokból a kommentekből hogy béna vagy nem így kéne csinálnod. És hogy őszinte legyek már igen 11 évve lovagolok de senki sem tökéletes.

márc. 16. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Gyenge izomzathoz lehet köze, ha tapasztalat megvan. Járj el edzőterembe.
márc. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ülésjavító edzés minden mennyiségben, nyeregben. Ehhez azért olyan edző-oktató is kell, aki ért hozzá. Ha az edződ nem ilyen, keresni kell másikat.
márc. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves első kommentelő nem hiszem hogy az izomzatommal lenne probléma ugyanis kosárlabdázom és hetente kétszer háromszor megyek konditerembe úgyhogy szerintem ezzel nincsen probléma. Kedves második kommentelő hol találnék esetleg a neten ilyen ülésjavító videókat. Edzőt nem szeretnék váltani mert most már 10 éve ő az edzőm és ez így nagyon rossz lenne hogyha le kéne cserélnem. Másrészt a környéken semmilyen "olcsó" edző nincs.
márc. 16. 08:56
 4/11 Thunderfairy ***** válasza:
Pedig ez csak gyakorlással fog menni. Tapasztalt lovas vagy úgyhogy kitartás. SIKERÜLNI FOG.
márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, hogy de, az izomzatoddal van probléma, mert a kosarazás és a lovaglás más izmokat mozgat meg.
márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az edző váltás nem negatív dolog, legalábbis egy normálisabb nem annak éli meg. Mindenki más, másképp tanít, másmilyen edzéseket tart, és ha már valaki 10 éve tanít téged, nem meglepő, ha nem tud újat mutatni már, de élhet egy másik edző másik nézőpontból mutat be dolgokat, vagy jobban rámegy az ülés javítás edzésekre. A kosárlabda tényleg teljesen más izmokat mozgat meg, az edzőteremben sem lesz olyan sikeres az erősítés mint egy hús-vér lovon. Szóval én is az edzőváltást ajánlom, hogyha így elakadtatok
márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Egyrészt igazat adok 6osnak, másrészt pedig nem is állítottam, hogy cseréld le. Lehet. Hogy csak a mostani edződ mellett ki kellene próbálnod több edző edzéseit is. Tényleg teljesen új nézőpontokat adhatnak, és normális edző ezen nem sértődik meg.
márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Illetve annyit még hozzátennék, hogyha nem akarod megfizetni a minőségi oktatást, ne várj arra, hogy jól fogsz tudni akármennyi gyakorlással lovagolni.
márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

A leírásodból innen látatlanban azt mondanám, hogy a csípődnél lehet valami csatlakozási anomália, ami miatt ez a pozíció nem kényelmes, az agyad nem találja az egyensúlyt. Ami nem hiba, nézz körül a környezetedben, hányan vannak, akik még le sem guggoltak, de már hadonásznak a karjaikkal, hogy fel akarnak borulni, mások meg gond nélkül pihennek így, és békében megebédelnek akár. Ha most ugró- vagy univerzális nyeregben lovagolsz, próbáld meg kengyel nélkül, akár futószáron, kapaszkodva (nem, nem szégyen sem az edződ megkérni, sem visszamenni kicsit futószárra). Ha úgy jobban érzed magad, kipróbálhatjátok a hosszabb kengyelt, vagy akár egy díjlovas nyerget.

Ja, és írd meg, ha kipróbáltad-kipróbáltátok, kíváncsi vagyok! :)

márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úristen köszönöm utolsó kommentelő óriási segítettél végre sikerült. El sem tudom mondani milyen boldog vagyok nagyon-nagyon-nagyon köszönöm. Alapvetően díjugratok és militarizok de ezekhez elengedhetetlen a munkavágta. Nagyon hálás vagyok köszönöm szépen.
márc. 17. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!