Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lett egy lovam 5 év után....

Lett egy lovam 5 év után. Szerintetek, h kéne a rossz szokásokat kinevelni belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég kaptam egy Fáklya nevű 8 éves kanca Angol Telivért. Az lenne a kérdésem, h szerintetek, h kellene kinevelni belőle a bakolást és a kirúgást/befékezést. Jó állóképességű ló. A háta, patája mindene egészséges.

Az edzőmmel már elég jól haladunk vele. Szóval senki ne értse félre, nem erre az anoním oldalra építem az összes edzést meg ilyesmi. Csak tippeket kérnék. De mielőtt kipróbálnám őket megkérdem az edzőmnek, h érdemes-e? Nagyon szeretném kihangsúlyozni, h lehetőleg szakmai válaszokat kérnék. Mindenkinek köszönöm ha válaszol^^^

Kérdéseket nyugodtan fel lehet tenni ha nem annyira érted:D


márc. 19. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Akkor fordulj ide: Országos Lovas Fórum
márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Attól még, mert átfogalmazod, felfogjuk, hogy ugyanaz írja és ugyanaz az esett. Még mindig nem kaptad a lovat, hanem bérled...
márc. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

(kedves 2.es nem kell ilyen bunkónak lenned szerintem tök értelmeset kérdezett és téged mért zavar az hogy most megvette vagy bérli e, ö csak segítséget kért.)


kedves kérdezö, nem tudom hogy tudod e mi is az a támaszkodás(amikor a ló kereken megy, fel adja a hátát es rád figyelve lerág a zablán) de támaszkodásba adj neki feladatokat hogy ne lötyögö száron masokat figyelve unatkozzon, és ne legyen ideje bakolgatni. ha lekötod a figyelmét kisseb feladatokkal mit pl.:farat be, vállat be, hajlítások és a támaszkodás akkor az adott feladatra fókuszál és nem arra hogy mitöl tudna megíjedni vagy téged szivatni.

remélem tudtam segíteni és valamennyire érthetöen elmagyarázni:)sok sikert!

márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Érdekes, hogy az edződ helyett random embereket kérdezgetsz. Honnan tudod, hogy aki válaszol, az egyáltalán látott-e már élő lovat, vagy csak az Ablak-Zsiráfban.
márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem a te lovad, nem a te felelősséged. Gondolom még gyerek vagy. Még te is kezdő vagy, nem kéne neked semmilyen magán akcióba kezdeni. Lerúg, ha valamit elcseszel, törik a kezed, bordád, fejed. Bízd arra, aki ért hozzá, te maradj a kispadon, még oda való vagy.
márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös...


Kinek hiszed magad, de így őszintén? Nem te vagy az angol királynő. Már elnézést de fogd kicsit vissza magad.


Kedves 4.es... leírtam a kérdésemben, h csak tippeket kerek és nem érre építem az edzéseimet.


Kedves 2.-es... te miről is beszélsz? Nem nagyon értem de m1.

márc. 19. 16:44
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Az egyetlen, aki játsza magát, az te vagy. Azt sem tudod felmérni, mennyire veszélyes egy alapból rúgós ló, ha nem értesz hozzá megfelelően és elcseszel valamit. Nameg nem is a te lovad, csak bértartás. Kezdő lovas vagy és gyerek, ezt kéne felfognod. Ez még kispad, akár tetszik, akár nem.
márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

(Nem) Kedves 7-es.

Már bocsánat de mi a szarért jönnek fel egy ANONIM helyre és ilyeneket állítanék. Nem lesz több a világ attól, h ilyeneket írogatsz. Már elnézést de te honnan veszed, h kezdő vagyok? Vagy, hogy gyerek vagyok? Már bocsánat de rohadtul nincs hozzá jogod, h ilyeneket állíts.

márc. 19. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__12607697-lett..


Apádhoz ment oda az edző, leírod a ló nevét, amiből ítélve nem vagy több 15-nél, a bértartást tulajdonnak tekinted, a számolás sem az erősséged, a kritikát is gyerekként kezeled... Higgadj le és ne láss támadást egy válaszban, amiben nincs. Tényeket írtam le, emészd meg, hogy ez még nem neked való feladat.

márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Akkor újra:

-állatorvos, főleg a hátát kéne nézni, de lábak, fogak is

-nyereg lóra állítása

-megfelelő nyergelés (ne nyergelj túl előre, szabad legyen a lapocka, de túl hátra se)

-izomépítés (földi munka, járóiskola, cavaletti)

-megfelelő lóképzés

-megfelelő lovas képzés


-megfelelő takarmányozás


-megfelelő mennyiségű mozgatás (legelőn van e vagy boxban, ha boxban van e kint eleget stb)


Ezeknek a jó részét nem tudod megcsinál(tat)ni, mert nem a te lovad. Így reménykedj hogy majd megunja ezt csinálni, vagy az edződ aki nagyjából ismeri a lovat tud mondani valami hasznosat.

márc. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!