Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy póni ló akit lovaglok...

Van egy póni ló akit lovaglok és a vágtánál a nyereg mindig előrecsúszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Aszt szeretném valahogy elérni,h a nyereg minden vágtánál a helyén maradjon !!


Hogyan lehetne eszt megvalósítani ?


2010. nov. 22. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én így szoktam:

Nyergelésnél full szorosra húzom a hevedert. Ám ilyenkor a paci megszívja mgát levegővel, így nem lehet szorosabbra húzni. Ezért bemelegítő kőrt szoktam vele végezni futószáron. Mind két kézre. Lépés ügetés, vágta.

Nem sokat de arra elég, hogy tudjak még a hevederen húzni, és nem huncutkodik alattam. :-)


Ám ha nem sok időm van, akkor csak lépés ügetés, és húzok a hevederen.

2010. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nemes egyszerűséggel rosszul van rögzítve a nyereg. ellenőrizd, hogy a heveder elég szoros-e, illik-e a nyereg a ló hátára, esetleg martingált lehet tenni rá. ha ezek mind stimmelnek, nem szabad mozognia a nyeregnek..=)
2010. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehetőségek:

- rosszul nyergelsz, nem húzod meg rendesen a hevedert

- nem illeszkedik rendesen a nyereg

- hosszú a hevedered

Orvosolható: rövidebb hevederrel, v másik nyereggel, esetleg farmatringgal v megtanulsz normálisan nyergelni

2010. nov. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A pónik elég kövérek (általában) tehát a marjuk is elég eltérő a rendes nagylovakétól. Az ellen nem nagyon tudsz mit tenni, de segíthet a farokmartingál vagy a szügyelő.:) (egyik vége a hevederhez kapcoslódik a mási kkettő pedig a nyereghez így megadályozza, hogy a ynereg hátracsússzon.) [link]
2010. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Használj farmatringot! A mi póninknak is elmosódott marja van ezért nála is előrecsúszik a nyereg ha nem használunk farmatringot. De a farmatring segít, nem engedi a nyerget előrecsúszni. Kell egy kis idő a lónak amíg megszokja, lehet hogy eleinte nagyon nem tetszik majd neki.
2010. nov. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
használj szügyelőt ez megakadájozza a nyereg elmozdulását általában a magas marú lovaknál alkalmazzák .
2011. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!