Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Drága a ló tartása?

Drága a ló tartása?

Figyelt kérdés
Szeretnék pacit és arra lennék kíváűncsi ki mennyiért vesz bálákat abrakot.!!
2010. dec. 5. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Bértartásban, a helytől függően 60-150 ezerig mozoghat.

Én 80ért tartom, mellé jön a kovács, szükség esetén az orvos, ha kell az oltásokat beadatni, a szerkókat megvenni hozzá.


Igen, nagyon drága tud lenni, főleg abban az esetben ha valami nemvárt történik, bekólikázhat a ló, amit műteni alsó hangon 200 000 FT.


Télen, hogyha nincsen fedett lovardátok, nem is tudod majd használni, így egy-két hónapon keresztül csak enni-inni fog, hasznát nem igazán veszed, azon kívül, hogy nagyon szereted.


Három lovam van, nagyon imádom őket, de néha igencsak nehéz úgy szervezni a napomat, hogy mindannyiukra jusson időm, és most még jó idő van...

2010. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hol akarod tartani. Bértartásban, vagy otthon, esetleg egy ismerősnél. Vagy bérelt telken, vagy mit tudom én.

Bértartásban 40 ezertől határ a csillagos ég - de cserébe mindig figyelnek a lovadra, etetik, itatják, almozzák, ha kell lecsutakolják, szóval ott nagyon jó helyen van.

De ha otthon akarod tartani az olcsóbb, mert csak a kaját kell megvenni, és az állatorvost kell fizetni, meg a kovácsot.

Nem muszáj ám minden lovat patkolni, szóval azt is gondold át, szeretnéd-e patkolni a lovadat, hogy egyáltalán kell-e patkolni, mert ha nem mész vele kemény betonúton, nincsen a lónak semmiféle "csámpasága", és erős a patája, akkor fölösleges.

Az oltásokat kell beadatni, ami végül is nem nagy összeg.

És ugye a kaja. Ha akarsz neki abrakot adni, az azért dob az áron, de nem feltétlenül kell adni, elvégre a ló természetes tápláléka a fű, meg a többi ilyen zöldség. :D

Szóval ha csak szénát adsz neki, meg mondjuk kenyeret, azon is boldogan elél, sőt, még kövér is lesz, ha nem mozgatod.

Ha nincs hó, akkor meg ki lehet menni kaszálni, és te viszed haza a lovadnak a kaját. Elég ha csak őszre, télre, kora tavaszra veszel neki külön bálázott szénát.

És is így csinálom.

2010. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Meg ugye jó pont, ha kutad van otthon, akkor még a víz ára sem lesz borsos. :D

2010. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kovács akkor is szükséges, kéthavonta minimum ha nincsen patkója, mert ennyi idő alatt töredezik, megnyúlik a szaruréteg, és ha így mozog tönkremennek az ízületei.

Ha erre nem akar költeni, neki kell megtanulnia, hogyan kell megcsinálnia a patáját. Viszont ha nem foglalkoznak vele, a ló egy idő után használhatatlan lesz, mert képtelen lesz fájdalom nélkül megmozdulni.

2010. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, a kovácsot nem úgy értettem, hogy egyáltalán nem is kell hívni, de ha nem patkolod, csak körmölöd, nem olyan drága.

Körmölni mindenképpen kell, kivéve, ha olyan zsír, hogy magától tök jól lekopik, bár erre nem nagy az esély.

Ha meg tudja valami ismerősöd, vagy esetleg te csinálni, akkor még arra se kell költeni.

Én nem hívok kovácsot sem, mert nincsenek patkolva, és körmölni meg tudok egy haverral. Egy ideje ezt nyomatja, szóval ne egy 18 éves kissrácot képzeljetek el. Cserébe én viszek neki szénát. :)

2010. dec. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Guano Apes ***** válasza:
100%
hát én otthon tartom a lovam. szerncsére van lehetőség legeltetésre, így kb havi 5000ből kijön a kaja (1 ló 1 hónap 1 bála). a bértartás meg attól függ h hol laksz, Pest környéke a legdrágább. vhol meg lehet úszni 30e-ért is. hát a körmözés az 2-3 havonta kb 3000 ft. patkolás oan 8-10e. éves állatorvosi teendők 20e körül ha nincs semmi extra
2010. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha Pesten laksz és nem milliomosok a szüleid, ne is gondolj rá. Lehet elmenni úgyis lovagolni, hogy a lovardai lovakra ülsz fel, de nem kell fizetned a költségeket. Azok szelidek, barátságosak, össze lehet barátkozni velük.
2010. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itthon tartom a lovam, havi 2-3 bála fogy el (függ attól, hogy mekkora, meg nyáron eleve kevesebb kell, mert akkor tud legelni). Most 4000-ért tudtam venni egy bálát, de ez általában drágább.

Télen kevés kukoricát adok neki. Kovács 2-3 havonta 10000 Ft körül.

A bértartás tényleg sokkal drágább, az otthoni meg több munkával jár. Ki kell találnod, hogyan gyűjtöd a trágyát, hol tárolod a szénát, stb, minden nap etetned kell, trágyáznod, és ha elutazol, akkor meg kell oldanod, hogy valaki gondozza.

Plusz állatorvosi költségek, de ha nincs baj, akkor az nem olyan vészes.

2010. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bértartás függ attól, hogy Pest környéke vagy vidék, mert itt délen 30 ezertől van bértartás nagyon igényes istállóban, Pest mellet drágább kb 40-50 ezertől indulnak az árak + erre jön a kovács állatorvos.

Otthon kijön 20-ból is a tartás, igaz egyszerre van nagy kiadás pl nyáron veszed a szénát, zabot, a 20 havi átlagra jön ki.

2010. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!