Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen betegség lehet ez? És...

Milyen betegség lehet ez? És hogyan kéne kezelni?

Figyelt kérdés
Az van,hogy van egy csikó,és elkezdett szabályosan lerohadni a bőre...3 lábán már alig van bőr,kilátszanak az inak,a hús,minden...és nem tudjuk mit kezdjünk vele,cukorral próbáljuk kezelni,de nem túlzottan javul...Valaki,aki már találkozott ilyennel,vagy tudja,hoyg mi ez,segítsen.Köszönöm.
2011. ápr. 5. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:

A csüdjénél? Ez lehet valamiféle gombás fertőzés, sömör, vagy bakteriális eredetű fertőzés, de atka is. Az a biztos, ha kihívjátok az állatorvost, ő kenetet vesz, kitenyészti, és megmondja, mi az.

Addig is folyamatosan fertőtlenítsétek betadine-nal, és fáslizzátok be a lábát éjszakára betadine-os dunsztkötésként.

Így látatlanban nem tudom megmondani, nálunk a csüdsömör okozott hasonló tüneteket az egyik lónál. A sömör pörkösödik és ha húzod le a bőrt, akkor a helyén egy idő után - mikor eldurvul a helyzet - lehet látni a vérző, váladékozó húst. A sömört imaverol oldattal lehet kezelni és nizoral samponnal, de ilyen előrehaladott állapotban szerintem már csak az injekció segít - ha egyáltalán ez sömör.

Ha bakteriális fertőzés, akkor antibiotikum-kúrát fog kapni.

Mindenképpen szólj állatorvosnak!

2011. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóltunk már dokinak,viszont...az első mondata,hogy "Ilyet még nem láttam"...és sajnos nem csak alábán,hanem terjed felfelé a testén...viszont a vérző,váladékozó hús meg van...mmint tünetként...:/node nem tudom...azért köszi.
2011. ápr. 5. 22:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Én csak tanácsolni tudnám, hogy mutasd meg másik dokinak is. Lehetőleg olyannak aki a haszonállatokra specializálódott.

Esetleg kérdezősködj a ló fórumon kit ajánlanak.


[link]

2011. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A cukornal sokkal jobb a mez ha mar kezelni akarod.De elotte mindenkeppen fertotlenits.
2011. ápr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon sömör gyanús, bár ezt egy állatorvosnak fel kellene ismernie.

A mézet meg felejtsétek el.

Védjétek a lábait a sártól, nedves alomtól. Minden nap alaposan mossátok le a lábát, és nyírjátok le az érintett területekről a szőrt.

Fertőtlenítésre használhatok hyperolt, braunolt, betandint, de soha ne kössétek be a lábát, mert ettől a bacik csak még jobban érzik magukat.

Ha elkezd varosodni, akkor jöhet a neogranormon kenőcs, vagy szarvasfaggyú, vagy gyógyszertárban lehet kérni hogy keverjenek ki mikulicz kenőcsöt.


A lényeg hogy a lábai mindig tiszták és szárazak legyenek, ne ácsorogjon trágyában, vizeletben,sárban ésatöbbi.


Ez a megoldás a sömörre vonatkozik. De jobb lenne, ha olyan állatorvos is látná, amelyik látott már lovat.

2011. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vidd el egy állatkórházba! Ott ki kezelik de elég húzós az ára.
2011. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a választ...nem tudom mi lesz...ez az állatkórházosdi nem olyan buli...azért túl sok pénz nincs. de köszönöm.majd megoldódik remélem.
2011. ápr. 6. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor hagyod elevenen elrohadni? HA már 3 lábán nincs bőr, akkor ezen cukor nem fog segíteni, csak a komoly kezelés. (Vagy lődd fejbe, az olcsó -.-")
2011. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pedig javul...:)Sőt...:D De azért kösz a választ...
2011. ápr. 14. 20:49
 10/10 anonim ***** válasza:
ne haragudj, nem megbántani akartalak, csak mindig értetlenül állok az előtt, hogy valakimiért nem alkalmazza a meglévő egyszerű, gyors, biztonságos orvosi kezeléseket ahelyett, hogy varázsolni próbálna.
2011. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!