Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen/mennyi év főiskolát...

Milyen/mennyi év főiskolát kell végeznem, ha lódoktor szeretnék lenni? Először kell elvégeznem az, , általános, , állatorvosit és utánna szakosodni, vagy már az elején ezt tenulhatom?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
általános és utána a szakorvosit
2011. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenre specializálódás van, azaz egy alapképzést kell minden leendő állatdokinak elvégeznie, ahogy első írta. Viszont mén úgy tudtam, hogy alap a boci és a paci, stb., és a többi igazából a specialiálódás, mint pl. kisállatok (kutya, macska), egzotikus állatok...

Tehát: nézz utána!

2011. ápr. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megköszönném, és sokat segitene, hogyha-amennyiben ezt egy ezzel foglalozó, vagy ezt tanuló személy elolvassa-felvehetném vele a kapcsolatot. Lenne néhány kérdésem.

Előre is köszönet

2011. máj. 2. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is lóorvos szeretnék lenni, és a legalkalmasabb emberek, akikkel csak beszélhetsz, az állatorvosok, akik a közeledben praktizálnak. :)

Pl. amikor visszük a kutyust kötelező oltásra, elég sokmindenről szoktam beszélgetni a dokival, és ő mondta, hogy az alap a kutya-macska, stb..., és utána lehet szakosodni mindenfélére. Van olyan is, aki csak a lovak fogaival, aki csak a lábaival/patákkal, stb. foglalkozik. (ha nincs kutyád, a legtöbb állatorvos rendelési idejében bizonyos napokon van néhány óra, amikor be lehet menni, és megbeszélni, ami érdekel.)

Illetve ha lovagolsz, akkor megkérdezheted, hogy mikor érkezik az állatorvos mondjuk a féreghajtás vagy akármi más miatt, és vele is beszélhetsz. :)

2011. máj. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az állatorvosira nehezebb bejutni, mint az orvosira..
2011. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!