Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy csődör...

Mennyibe kerül egy csődör kiheréltetése?

Figyelt kérdés
Hol végzik,állatkórházban vagy hol?És kb mennyi idő mire teljesen rendbe jön a ló?
2011. máj. 13. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom állatklinikán és ugy is hogy kimegy az állatorvos. Kb 2-3 hét míg rendbejön, és oylan 30000 ft.

3 éves kora előtt nem érdemes a csődört kivágatni mert ha addig nem fejlődött ki teljesen herélés utn már gyenge és kicsi marad..

2011. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont 3 éves. :)
2011. máj. 13. 20:24
 3/7 Kinga20x válasza:

Az árak abszolute állatorvos függők szerintem.

Bár attól függ, hogy álló vagy döntött herélést választasz. Herlés után pár egy ideig hagyd pihenni a boxban, ahol eltud feküdni ha akar, majd fokozatosan kezd el jártatni. Mindig egy kicsivel többet.

Nálunk álló herélés volt, kikötöttük a karámhoz, a doki elvégezte a dolgát. 1,5 hétig pihent a boxban majd kiengedtük a karámba a többihez. Ez kb 1 hónapja volt, már minden rendben :) Szal nem sok idő. Az árra csak annyit tudok mondani, hogy hívd fel a dokidat :)

2011. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hozzánk két doki jár, az egyiknél 30e, a másiknál 50. Mind a kettő döntve herél. Állítólag már csak ezt javasolják.

Az enyémnek nem is varrték össze -manapság asszem nem szokták- így gyorsabb volt a savó tisztulása. Minden nap kétszer sétáltatni kellett legalább fél órát, és hűteni neki a herék helyét. 4-5 nap után alig látszott valami, egy hét után ültem fel rá sétálgatni, 3 hét után teljes értékű munkát végzett. Kb 6 hónap alatt ürülnek ki teljesen a hormonok, és változik meg a viselkedése.

Egy ilyen rutinműtét miatt nem vinném klinikára, ott jóval több lehet.

2011. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Rorika válasza:
Nekem is mostanába fognak herélni.30-40ezer környékét mondott a doki. Ló mérettől fögg, hogy mekkora adag altatót kell neki adni.
2011. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rorika válasza:
És házhoz jön. Így sokkal kényelmesebb. A neten van videó is lóherélésről. Hát én nem akarok ott lenni.
2011. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még kidobás előtt lefényképeztem a csupasz golyókat. Lóhere. Szerencsét hoz...
2011. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!