Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám megtanítani...

Hogyan tudnám megtanítani lefeküdni a lovamat?

Figyelt kérdés
segítenétek báérhol keresem nincs leírva hogyan tudnám megtanítani neki
2011. okt. 4. 17:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*bárhol
2011. okt. 4. 17:28
 2/13 x) ***** válasza:
A csikósok összekötik vagy felkötik a lábukat általában de ezt egyedül ne csináld! Nem tudsz mit csinálni a lóval ha elkezd vergődni és nem vagy elég tapasztalt.
2011. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

a SZAKÉPZETT csikósok felkötik a ló bal lábát mellé állnak és léptetik hátra de a ló nem tud 3 lábon hátralépni így meghajol ilyenkor kell eldönteni ami nem egyemberes feladat!

ha elkezd vergődni a ló bármi megtörténhet egyedül soha ne csináld!!!!!

2011. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Úgy, hogy nem a Gyakorikérdések előtt kockuilsz, hanem megismered a lovadat, és a fejével gondolkodsz.
2011. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, te mit csinálsz?

Van még egy megoldás, nem muszáj felkötni. Ugyanaz minden, csak nem kikötik a ló lábát, hanem az egyik megpróbálja előre húzni. A többi ugyanaz. Mondjuk én így láttam. Ha nem helyes, akkor ne engem okoljatok. Az én lovam nem tudja, csak a meghajlást, spanyol lépést, amúgy meg díjló.

2011. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

A csikóson nem kötik fel a ló lábát - ha igen, akkor pancserek, nem csikósok. Nem is földről szokták fektetni, hanem felülve, úgy sokkal jobb is a lónak és biztonságosabb a lovasnak. De egyedül ezt sem szabad csinálni. A következőképpen zajlik:

Nyereg nélkül felülsz rá, behajlítod balra a fejét a szár segítségével (jobb oldali szárat teljesen odaadod, a bal oldalit meg gyakorlatilag a zablánál fogod és tartod). A ló orra majdnem eléri az oldalát. Nem fájdalmas, csak kényelmetlen a lónak. Te közben finoman pöcköld meg a bal első lábát a lábaddal. Nem kell rúgi, csak picit ütögetni, erre meg fogja emelni a lábát és ezzel párhuzamosan szépen lassan elfekszik az oldalára. A lovas biztonságban van, mert tényleg csak lassan eldől a ló, a jobb lábad fogja érni először a talajt. Ilyenkor kell nagyon a segítség, mert ha nem csináltál még ilyet, nem fogsz tudni a bal oldalára kerülni és nem fogod tudni lenn tartani a lovat. A segítő - vagy ha elég ügyes és gyors vagy, akkor te - azonnal lépjen a szárra, egészen közel a zablához, mert amíg a ló feje lenn van, nem tud felugrani és vergődni sem fog. Amíg a ló a földön fekszik, beszélj hozzá megnyugtatóan, símogasd és ne tartsd lenn túl sokáig, engedd felállni, majd nagyon-nagyon dicsérd meg! Első alkalommal ne is kérd tőle többször, majd másnap újra előveheted.

Én a saját lovammal egy hét alatt eljutottam odáig minden kényszer nélkül, hogy nyugodtan feküdt a földön, ráülhettem, ráállhattam, odafekhettem az oldalához és magamra húztam az egyik lábát, mellé feküdtem és a nyakát használtam párnának, stb. A ló meg sem próbált felállni, csak kérésre (ráültem és megpöcköltem az oldalát).

Meg lehet tanítani komoly kényszerítés árán is sok mindent a lónak, de jobb megértetni vele finomabb módszerekkel, mit akarsz, amit így tanul meg, az stabilabb tudás, jobban lehet rá számítani idegen körülmények között is.

2011. okt. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsónak ez igazán hasznos válasz volt :)
2011. okt. 5. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=amZvjkN7LMw&feature=related

Itt id:Garai Lajos Hortobágyi csikós bemutatója.

2011. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én is ugyanezt mondtam. Nekem nem köszönöd meg?
2011. okt. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsóknak
2011. okt. 6. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!