Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy nevezik ezt a színt a...

Hogy nevezik ezt a színt a lovaknál? Sárga?

Figyelt kérdés

Egyszer a városunkban láttam 2 db nagyon szép csikót. Kutyában zsemleszínűnek szokták nevezni. Ilyen sárgás. De nem tudom, hogy nevezik ezt, találtam egy oldalt, ami elmondja, lovaknál milyen színek vannak, a pej az inkább barna, és a sárga is elég barna. Nem is látom a különbséget. Nagyjából ilyenek voltak, de még ennél is világosabbak.


[link]


2011. okt. 8. 20:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
szerintem fakó,amugy a sárga lónak a sörénye és a farka is egyaránt sárga a pejnek sötétebb szinü és sötétebb fedöszörök takarják így lehet öket megkülönböztetni.
2011. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

izabella fakó nem lehet?(másnéven palomino)

[link]

2011. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

pej minden ló akinek a farka és a sörénye fekete. ez lehet egészen világos ló is, ha a farka fekete, akkor pej.

ha a farka és a sörénye sárga akkor sárga a ló

2011. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen, izabellafakó/palomino.
2011. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nagyjából ilyenek? LOL

Sokat számít a sörény, és a test színe, de ha csak a sörényük voplt világosabb... Akkor izabella fakó / palomino.

2011. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
izabella fakó
2011. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Egyik válaszolónak: ne beszélj hülyeséget. Ha az adott ló sörénye és fara fekete, és a fedőszőre mondjuk szürkés, akkor az nem pej, hanem fakó! A pej lónak a fedőszőre és a farok/sörényszőre is fekete, a sárgának sárga, a fakónak fekete a farka és a sörénye, de a fedőszőre világos, az izabellafakónak pedig a farka és a sörénye fehér színű. Olvass utána a színeknek, a pejből is van sokféle, sötétpej, világospej, nyárifekete, szürkéből is van deres, tűzött stb., sárgából világos sárga, májsárga stb. stb...


A képen ez a ló izabellafakó!

2011. okt. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ilyesmik voltak, mint amiket linkeltetek, de valahogy annyira különlegesek. Komolyan a zsömleszínű a leginkább hiteles. A sörényük nem tudom már milyen volt, ez nem most történt. Világos szerintem, olyasmi, mint a testük.


Gondolom, rájöttetek, hogy nem értek a lovakhoz. :D

2011. okt. 8. 20:50
 9/22 anonim ***** válasza:
A sárga lónak a sörénye lehet világosabb a testénél!!!
2012. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem tudom, konkrétan ezt mire mondod, de köszi.
2012. jan. 28. 22:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!