Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül a további költség?

Mennyibe kerül a további költség?

Figyelt kérdés

A lovardába ahova járok 27 ezer a ridegtartás (takarmány van benne , plusz állást kap a ló) , mit kell még mellette fizetnem? állatorvos és a patkolás? az kb. mennyi? Oltásokat mennyi időközönként kell adatni a lónak? az tudom, hogy féregteleníteni évszakonként kell.

Légyszíves normálisan válaszoljatok!

(Vidéki vagyok)


2011. okt. 23. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Oltás asziszem ugy hogy az első után egy hét mulva aztán egy hónap aztán 3 hónap aztán egy év utána oedig márnemtom de több év ugyhhogy nemlényeg
2011. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a féregtelenítés egy évben legalább 2 x kell,állatorvos ez attol függ mi baja a lónak,pesten egy lábröntgenért elkérnek 5-6 ezret is + a kiszállás stb,

patkolás/körmölés:ezt 3-6 hetente kell (használattól is függhet),nálunk kb a körmölés 3-4 ezer,patkolás 1 db (sima)patkó=4000ft,és aki fogja a lábát annak is illik valamenyit adni.Amiket írtam nem mérv adóak,mert ahány hely és ember anyifelé változnak az árak.

2011. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én így fizetek:

körmölés/patkolás 6-8 hetente (nálunk körmölés 3500, patkolás 8000)

állatorvosra lekopogom még nagyon nem volt szükség, fogreszelés évente, azt kb 10.000, bár múltkor pl. kihívtam linkre (azt hittem baj van, de nem volt), kiszállás: 3000

ami kb. végtelen költség a felszerelés, mert mindig kell egy új zabla, izzasztó, lótakaró, kötőfék, kefe, stb.

és én ha szűkölködés van bele kell számolni a benzinköltséget is, mert amint az embernek saját lova van, sokkal többet jár a lovardába.


Az oltás az asszem 6000, ha kancád van herpesz oltást is illik adni, először meg kell ismételni az oltást 1 hónap múlva, de utána elég évente.

2011. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!