Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat hogyan kell fegyelmezni,...

Lovat hogyan kell fegyelmezni, büntetni? Hogy hozod tudtára ha vlmit nem jól csinál?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
az oktatóm csak kicsit felemelt hanggal, mérges hangsúllyal mondja neki a nevét. annyira vicces, komolyan látni a ló pofáján, hogy elszégyelli magát... :))
2011. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Ez függ attól, hogy lovaglásnál, vagy csak ha mondjuk pucolom, vagy ha a karámban van.

Lovaglásnál kétszer rászólok, harmadszorra megmutatom, hogy van pálcám, negyedszerre használom(de erre ritkán van szükség)

Pucolásnál szintén rászólok 2szer, 3szorra a fenekére vagy a nyakára csapok egy határozottat.(nem erősen, csak, hogy tudja, hogy hol a határ)Szerencsére elég értelmes ló a drágám, így ritkám kap ki, de tudja, hogy nincs szórakozás:)

A karámban is csak rászólok aztán az ostorral a karámon kívülről csettintek egyet és tudja, hogy neki szól:)

Etetésnél ha már nagyon türelmetlen olyankor szoktuk "összeakasztani a bajuszunkat":) Odaadom az első fándli zabot, a másodikat már nem mindig sikerül, mert beledugja a fejét, olyankor rászólok. Ha nem veszi ki a fejét akkor meglököm egy picit a vállát, ha akkor sem akkor nyakon csapom határozottan és kész. De az esetek 90%-ban bőven elég ha rászólok:)

2011. okt. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha rajta ülsz, akkor még a hátraléptetés lehet büntetés, illetve tényleg a pálca. Bár az én lovam, mikor nem bírt magával, és rohant volna, akkor ahogy próbáltam visszafogni, azt hitte, hogy western ló, és elkezdett maga körül forogni egy helyben. Aztán elszédült...


Barátnőm lova meg nem adja a hátsó lábait. Azt hittük, hogy baja van, de kiderült, hogy hiszti. Ilyenkor úgy szokta, elsőket megcsinálja, megy a hátsókhoz, a ló kirúg, ő vissza. Még egyszer, és utána kiteszi a ló a lábát, hogy felveheti. (Először három rúgás volt, de harmadik alkalomra már csak épp hogy egyszer megérintette, és tudta a ló.)

2011. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Megemelem hangom az elég neki, de ha mégsem ápolásnál és föld munkánál egy jól irányzott pofon, fogatban meg mellé csapok az ostorral és tudja a lényeget.
2011. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
ha nem lovaglás közben csinál valami rosszat akkor esetleg oda csapok neki,lovaglás közben jó a hátra léptetés valamint én azt szoktam,hogy ha feladat közben csinál valamit akkor megismétlem még egy párszor vele az adott feladatot addig nem viszem be még nem úgy csinálja a dolgokat ahogyan azt elvárom töle.
2011. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Olyat nem szoktunk csinálni, ami a lónak fájdalmat okoz, legfeljebb kellemetlen. Pl.: Hátra vagy kis körön való léptetés, vagy vizet spriccelünk a fejére. (Pataky Kata módszere)
2011. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Kimaradt: a lovat korrigálni 3 mp alatt kell (kb) mert az utána következő dolgokat nem tudja összekapcsolni a cselekvéssel. (ez is Pataky Kata-módszer)
2011. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Balla Rahel ne gyere már a szabad idomítókkal!

Egy ismerősöm volt bemútatón a bemutatója után a parellis úgy elverte a lovát hogy csak kongott az oldala

2011. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Jó, én nem azt mondtam, hogy minden szabad idomító veri a lovát. Katával jóban vagyok (mint sokan mások), de annyira nem ismerem. Egy cikkből olvastam. Bocs, hogy ellent mondtam a Te nézeteidnek.
2011. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

2. vagyok.

Az elmaradt, hogy csak akkor kap pálcával lovaglásnál, hogyha ismeri a feladatot. Ha valami újat tanulunk és is visszaléptetem esetleg kiskör.

2011. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!