Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak, miért esnek vissza...

A lovak, miért esnek vissza ügetésbe?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
a lovas hibájából, ha a lovas hajtja akkor nem esik vissza vágtából ügetésbe
2011. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet elfárad.
2011. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!.')
2011. okt. 29. 18:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy jól képzett ló szerintem nem nagyon csinál ilyet. (Legfeljebb akkor, ha nem élvezi a munkát, és csak kényszerből csinálja.) Az én lovam (amúgy westernben van lovagolva), ha egyszer "mondom" neki, hogy vágta van, akkor addig vágtázik, amíg más dolgot nem kérek tőle. A ló feladata, hogy tartsa a jármódot és a sebességet.


De lehet, hogy ez pl. angol stílusban nem így van, akkor elnézést kérek.

2011. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. okt. 29. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Angol stílusban folyamatos segítségsorozatokat adunk a lónak, egy adott tempó, jármód megtartásához periodikusan ismételjük őket. Ha ezt nem tartjuk be, normál esetben a ló lassít -> visszaesik ügetésbe.
2011. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:-)
2011. okt. 29. 21:39
 8/9 anonim válasza:
100%

Azért, mert nem rugdosod az oldalát.

Szóval, mozgásban kell tartani az állatkát, mert lusta disznócska tud lenni, pláne a tanlovak, akiket fárasztja a sok retardált, köztük jómagam a hátukon. Folyamatosan tudatni kell véle, hogy még mindig azt szeretnéd, ha vágtázna, mert akkor gondol egyet és úgy dönt, hogy ő már nem szeretne, te meg csak ülsz rajta, szóval neked biztos mindegy. Nem szabad azt éreztetni a lovacskával, hogy neked mindegy, mit csinál. Minden formában te vagy a főnök, nem pedig ő. Ezen felül fontos a jó mozdulat, mert ha még nagyon kezdő vagy és nem megy flottul a vágtamozgás, akkor ez is kiránthatja lovacska őkelmét a vágtából, hiszen úgy értelmezi, hogy te igazából nem is vágtázni akarsz rajta, csak magad se tudod, mit csinálsz.

Ez koránt sem olyan szép szakzsargonocska, mint az előzőek, de én ezeket tapasztaltam ezidáig.

2011. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. okt. 31. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!