Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy saját lovat de...

Szeretnék egy saját lovat de úgyse kapok és ez 100%. A suliba rengeteg lánynak van lova. A szomszédba is van 3 ló és néha átszoktam menni de nagyon ritkán mert anya nem engedi. Szerintetek hogy győzzem meg anyáékat hogy én lovagolni akarok járni?

Figyelt kérdés
És akárhányszor kint vagyok a nappaliba és nézik anyáék a híreket lovas balesetekről van szó. Ha nem is kaphatok lovat akkor valahova lovagolni akarok járni. és nem tudom hogy anyáékat hogy gyözzem meg hogy megengedjék.:/Segítesetek!
2011. dec. 10. 20:21
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

pl:

"Anya csak azt szeretném megkérdezni, hogy miért nem engedtek lovagolni? Tudom, hogy veszélyes, de a lovardába adnak védőfelszerelést és nagyon óvatos lennék és vigyázznék magamra amennyire csak tudnék. Legalább csak próbáljuk meg.. Hiszen tudod, hogy mennyire szeretem a lovakat és az mindegy vágyam, hogy lovagoljak! Cserébe szívesen besegítek ebbe meg abba. Szerintem egy próbát megér. Szerinted?"

Lehetőleg ne nyávogósan és követelőzően!! De lény azért határozott no meg egy két boci szem se ár. Bár nem tudom, hogy a szüleidnél mennyire hatásos.

2011. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
30%
Sehogy! Nem való neked ló, csak követelsz. Hány éves vagy? 10? Alapból, először meg kéne tanulj lovagolni, hogy saját lovad legyen. Nem úgy működik, hogy kapsz egy lovat, és minden megy. Egyszer leesel, aztán félni fogsz? Vagy nem engednek többet? Balesetek mindig vannak. Te sem fogod megúszni, ahogy senki más sem, de benned még az a csöpp felelősség sincs meg. Már ebből a kis szövegből látszik, hogy érdekes lenne egy hétig, és ennyi. Egy mondatnak nem jártál utána ezzel kapcsolatban... Egyébként ha csak lovagolni is akarsz járni, az sem olcsó, igenis sok pénz. Én heti kétszer járok, nálunk CSAK 1500 Ft egy óra, és így is ha kiszámolod, 12ezer egy hónapban. Arról ne is beszéljünk, hogy ha saját lovat akarsz, kb ötvenezer a tartása, plusz kovács, doki, felszerelések, a megvételről nem is beszéltünk. Ahhoz, hogy versenyezhess nagyobb versenyeken, rajtengedélyvizsgát kell tenni, stb... Egyébként így kerülnek a lovak vágóra, a gyerek kikönyörgi , megkapja, leesik, eladják az első kupecnek aki szembejön, és annyi. Nem értessz hozzá, fogalmad sincs róla. Nem való ló neked. Ha lepontoztok is ez a véleményem.
2011. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
61%
Utcsó, tudsz olvasni? Már rég arról van szó, hogyan járhasson lovagolni és nem a lóvásárlásról. Okoska üdv az olvasókörben.
2011. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
22:03 : 13 éves vagyok és mi van akkor ha valamennyire tudok lovagolni?! A lóvásárlásról már rég nincs szó itt.Tudom hogy nem kapok lovat épp ezért nem élem bele magam. Max ha nagy leszek vagy máshogy alakulnak a dolgok és anyáék is megengedik akkor veszek lovat..Most arról van szó hogy hogy vegyem rá anyáékat hogy lovagolni járjak valahova ami nincs messze..?!!
2011. dec. 10. 22:27
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy gerincvédőt és egy kobakot, és mond neki hogy a lovaglás ugyan veszélyes (mint minden más sportág a sakkon kívül, és egyet mondjon neked ami nem veszélyes, mert én mondom hogy az miért veszélyes) de az egyik legegészségesebb, legszebb sportág. Mindenki esett már le a lóról, mond neki hogy nem 100-al akarsz száguldozni, nem 2 méteres akadályokat akarsz ugratni és nem hátulról akarsz ráhajtani egy lovat az akadályra. Kérd meg hogy csak egyszer menjetek ki egy lovardába és ott nézze meg a lovaglás körülményeit és az oktatást és ne a csak a fotelből értekezzen.
2011. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Mióta tudok beszélni mindig csak a lóról beszéltem 17 évesen kaptam egy 6 hónapos csikót. Nos eleine megbántam mert jobb lett volna ha lovardában lett volna lovam. De már máshogy vagyok ezzel. Sokkal jobb, hogy itt háznál van a ló. :) De néha máshogy gondolod ( ha rossz napod van ) gondolj arra, hogy ha felnőlsz neked is lehet lovad. Tanulj jól lessz sok pénzed és tudsz venni magadnak saját lovat! :) 13 éves vagy ha karácsonyra vagy névnapra szülinapra pénzt kérsz félre rakod és5 év alatt azért szép összeget össze tudsz szedni! :) Csak ne költsd el. Ha ez az álmod tegyél is érte! Én szurkolok neked! Mielőtt lovas életbe vágsz TUDJ MG MINDENT a lovakról! Azért próbáld rábeszélni szüleid, hogy tudj járni lovardába vagy barátnőhöz lovagolni! :)
2011. dec. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
86%
Segíts a házimunkába, tanulj sokat, ágyazz be, mindig legyen rajtad papucs. Mindezt magadtól. Ez menjen 1-2 hétig, és utána vesd fel, hogy annyira jó lenne a lovak közelébe lenni, lécci anya gyere át velem. Ha anyukádnak tetszik, vagy látja rajtad, hogy továbbra is szorgalmas vagy, és látja hogy futószáron oktatnak kobakban, meg stb, akkor csak megenyhül. Ha nem is heti 3x, de hetente, kéthetente nem olyan nagy pénz ha lovagolsz. Amikor meg nem lovagolsz, akkor csak ottvagy, úgyis sokat lehet tanulni. Jön a karácsony, kérhetnél karácsonyra is egy lovaglást :)) Sok sikert :-) Aki meg úgy beleokoskodott, és leoltotta szegény kérdezőt, annak azt kívánom, hogy legyen egy vágya, ami ott van a szommszédban, minden nap lássa, de ne mehessen oda, Ha meg segítséget kér, akkor jöjjön egy hozzá hasonló bunkó, aki nem tud olvasni és leoltja.
2011. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy gondoltam.Legalább hetente vagy kéthetente 1x 2x szombaton vagy pénteken.
2011. dec. 13. 14:09
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj, hogy a szüleid nem tudják, hogy hogy megy a lovaglás, csak hallják a híradóban hogy ez is leesett, összetörte magát. Mondd meg nekik, hogy először mindenki egy nagyon nyugodt, rutinos, szóra engedelmeskedő lovon tanul meg lovagolni, aki még kb attól sem ijedne meg, ha egy petárdát dobnának mellé. Aztán ha már ügyesedsz, ráültethetnek egy nehezebben kezelhető lóra is, de addigra már te is tudni fogsz lovagolni és a szüleid is látják, hogy semmi baj.
2011. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!!Sikerült anyát rávennem ígyhát már járok lovagolni.Szilveszterkor megyek a lovaglótárslányokkal táborba!
2011. dec. 18. 14:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!