Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugratáshoz védőmellény?

Ugratáshoz védőmellény?

Figyelt kérdés

Ha majd elkezdek ugratni, kötelező lesz a védőmellény? Tudom, hogy lovardafüggő, de úgy általánosan?

Mert most síkmunkához még nem hordok, de a történetek alapján, amiket régebben és mostanában is meséltek, ahogy elkezd valaki ugratni, az elején megduplázódnak az esési arányai.

Ti ugratáshoz milyen fajta védőmellényt ajánlanátok?


2011. dec. 19. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van, aki sima pikkelyest használ, bár én a mellényt megbízhatóbbnak találom, védi a kulcscsontod is, szóval szerintem nagyon megéri, mert azért egy akadályba beleesni jóval komplikáltabb, mint bukfencezni egyet egy bakolásnál... Veszíteni valód nincs, szerintem megéri, nekem mellényem van, nagyon szeretem. Egyébként az esések szerintem is többek az elején, mert az egy dolog, hogy lovagoltál előtte is, de egy tök új formáját fogod megismerni, és azért az első néhány akadály elől elugrásnál meg ellenszegülésnél biztos meg fogsz lepődni, úgyhogy tényleg biztosan új lesz nagyon. Hogy milyet? Nem tudom, én beválasztottam szerintem a legdrágábbat sajnos, aztán most látom, hogy lehet a decathlonban is kapni, vagy bárhol. Nézz szét a lakhelyeden vagy közelében lévő lovasboltokban, ott tudsz próbálni, próba nélkül semmiképp ne vedd meg, hiába jó hátméretnél, nekem pl cici miatt kellett a nagyobb, a másik nagyon szorított, pedig hosszra az is jó lett volna. Szóval mindenképp próba, és mindenképp megéri:)
2011. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a védőmellény,én sem használok.De azért szerintem jó ha rajtad van.Militaryban kell,amugy a lovardák csak a kobak viselésére szoktak kötelezni védőmellényt csak ajánlják.Én nem tapasztaltam hogy megduplázódtak volna az esések,átlagosan nem szoktam sokkal többet esni max 1-2vel.
2011. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5%
Kukás láthatósági mellényt ajánlanám.
2011. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első két válaszolónak :)


Utolsó válaszoló: Ha holnap az aluljáróban szembe jön velem valaki, és felajánlja egy kicsit mocskos állapotban 300ft-ért, mert 'köll a pujának a kaja', akkor tudom, hogy te leszel az, de nyugi, majd viszek nektek 1-2 szendvicset, nem fog éhen halni az a gyerek :D Pénzadománnyal inkább nem támogatok, azt úgyis eliszod. ;)

2011. dec. 19. 20:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyszer egy kicsi X-et ugrottam, tél volt, és hát a védőmellény nem fért volna a kabát fölé, sem alá, így hát a gerincvédőt vettem. Rohadt messziről ugrott el a paca, így én pont az ugrásra estem rá, és az edzés többi részére nem emlékszek, csak arra, hogy a kórházban fekszek, és infúzión vagyok. Belső vérzésem volt, és megrepedt a lengő bordám.

Ezt már egy másik kérdéshez is írtam, ezért bemásoltam:) Kell a gerincvédő, főleg, hogy gondolom első ugrásnál lehet, hogy megelőzöd a lovat, vagy pedig elmaradsz a mozgásában, így könnyen lehet esés a vége :/

2011. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És melyik fajtát ajánlanátok?


Amúgy neked is köszi.

2011. dec. 20. 15:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Én semmilyet nem ajánlok.

Generációk nőttek fel és lettek kiváló lovasok a használata nélkül is, nem kell annyit parázni.

2011. dec. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. dec. 21. 18:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Én egy "teknős" becézésű védőmellényt ajánlok. Azonnal beteszek egy képet, ha sikerül... :)
2011. dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És, itt is van:

[link]

Nagyon kényelmes, könnyű benne mozogni. Bocsi a rossz minőségért, egyik ismerősöm fotózott le minket. :)

2011. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!