Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartósok! Hogy csináltátok,...

Bértartósok! Hogy csináltátok, mikor lovat vettetek és új helyre vittétek? Előbb a bértartó hellyel egyeztettétek le és utána a ló tulajdonosával, hogy megveszed és elviszed?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kinézted a lovat, állapodj meg a tulajjal, hogy x nap múlva jössz érte és fizeted (valószínűleg kér előleget), majd villámgyorsan láss hozzá a lovardakereséshez, 1-2 nap alatt biztosan megtalálod a megfelelő helyet, főleg, ha már azelőtt érdeklődsz, nézelődsz, hogy lovat vennél.
2011. dec. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem előtte érdemes végigjárni a szóba jöhető lovardákat, megkérdezni, hogy tudnak-e lovat fogadni. Az se lenne rossz, ha járnál párszor lovagolni oda, hogy lásd milyen a hely, hozzáállás.

Aztán, ha megegyezel a lóra az eladóval, rögtön hívhatod is a lovardát, hogy viheted-e.

2011. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. dec. 30. 11:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Először is megbeszéled a bértartó hely tulajdonosával, hogy a közeljövőben lovat szeretnél, és szeretnéd igénybe venni a szolgáltatásaikat. Amúgy ne félj, ők már tudni fogják miről van szó. Általában probléma nélkül meglehet oldani. Ha megnézted a lovat, és és úgy áll, hogy megveszed, akkor azonnal odatelefonálsz a lovardába, hogy ma holnap viszed a lovat. Ez mind megbeszélés kérdése. Ha van szabad hely, akkor nagyon rugalmasan kezeik az ilyen helyzeteket, hiszen nekik is érdekük, hogy a lovadat náluk tarts, ergo fizess.
2011. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk jó két hónappal előre meg volt a hely.

Kinéztük, megnéztük a lovat, pár napra rá felhívtuk a tulajt, megdumáltuk, hogy megvesszük, hogy mikor megyünk, felhívtuk a szállítót is. Utána felhívtuk az embert, akihez úgy volt, hogy visszük, és mondta, hogy nincs otthon még két hétig. Akkor jött a para. De ott van, akinek még van lovat, egyszer majdnem mentünk hozzá edzésre, így felhívtam, és nagyon kértem, hogy két hétre had legyünk nála. Befogadott minket.

De két hét letelte után akihez alapból vittük volna, közölte, hogy mégsem 15, hanem 40 ezer. Úgyhogy ott volt húzós helyet találni. De nem is voltunk ott sokáig.

2011. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!