Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri használt nyerget venni?

Megéri használt nyerget venni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha fel tudod próbálni, meg tudod nézni személyesen, akkor igen.

No meg ha valamennyire értesz is hozzá, hogy ne vágjanak át.

Én használtan vettem, mert a jó minőségű új nagyon drága. És kicsit volt csak drágább, az öreg, leharcolt, tehát nem szép, de használható német minőségi nyereg, mint a gagyi lovat lovast feltörő új :)

Szóval azerintem nézelődni mindenképpen megéri!

2012. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Meg. Valójában 3 féle nyerget éri meg venni: használtat, luxuskategóriás hejj de nagyon minődésgit vagy külön a lóra csináltatottat.

Deha az embernek anorexiás a pénztárcája, akkor új nyeregben nem is szabad gondolkodni...

2012. febr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én csak használt nyerget vennék. Tegyük fel, van 60e forintod, simán találsz belőle egy lehet, hogy kicsit karcosabb, vagy kopottabb használt nyerget, de az minőségi, ráadásul nem töri fel a lovad, ki van ülve már... Viszont ha 60ért akarsz újat, konkrétan egy műanyag, hintalóra való nyerget találsz...
2012. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is használtam vetten a túranyergemet.

A boltba 65-70.000 ft én meg 35.000 ft-ért jutottam hozzá , mert akié a nyereg volt annak volt még egy nyerge de be akart szerezni egy ugrónyerget és olyan 30.000 ft kellett volna még neki, hogy meg legyen a pénz rá és eladta ennyiért. De semmi hibája nincs, csak párszor használta amikor terepre vagy túrára mentek.

2012. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szoktam használt nyerget venni - sőt, leginkább azt veszek, mert az elérhetőbb árban - csak nagyon meg kell nézni, föl kell benne ülni, ki kell próbálni.
2012. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyiból is jobb, hogy a bőr rajta be van törve:)
2012. febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nyergeket jobbik esetben úgy készítik, hogy időtállóak legyenek, legalább is a minőségesebbek. A használt nyereg, ha jó minőségű, és nincs hibája, akkor az még nagyon sokáig jó lesz, főleg, ha te is megvigyázod, lekened, és használat után esőtől, hótól, rágcsálóktól védett helyre teszed . Annyiban jobb még, hogy az új nyergek még úgymond kemények, nem tört még meg a bőr, vagyis még nincs napi használatban, hogy megtörd, és kényelmesebbé tedd. Használtan is meg kell nézni, hogy mit veszel, milyen márka, neked megfelelő-e a méret, a lóra megfelelő, vagy hogy nincs-e rajta szakadás. Az, hogy kopottabb egy kicsit, az csupán esztétikai hiba. Részemről mindig új nyergeket vettem, de aztán találtam aprópénzért minőségi nyergeket, ráadásul alig még csak nem is látszott róluk, hogy használtak, és hülye lettem volna, ha azért az árért nem veszem meg.
2012. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mailerdeamon ***** válasza:
90%
Ha számít az ár, feltétlenül. Egyrészt szinte mindig fel tudod próbálni a lóra, meg tudod állapítani, hogy neked kényelmes-e, és ha abból az árból indulunk ki, amit a legtöbb lovas nyeregre szán, vagyis kb. 50.000 Ft, amit annyiért a boltban kapsz az nagyon gyengusz. Használt nyergeknél mindig nézd meg a tömést, a felrántószíjakat, nincs-e felhasadva a bőr, stb. Nagyságrendekkel jobb nyergeket lehet kapni adott áron használtan, mint újonnan.
2012. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, megéri! Nagyon jó áron lehet hozzá jutni márkás, minőségi használt nyergekhez! Még külföldről is szoktam hozatni/venni!
2012. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak használtat érdemes venni, de márkás, minőségi darabot. Persze akinek annyi 400ezer forint mint nekem egy balatonszelet, az vegyen újat. :-D

Illetve olyan 150-180ezerért már lehet újat is kapni, ami jó, vagy csináltatni hazai nyergessel.

2012. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!