Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2 éves hafi lovat vennék...

2 éves hafi lovat vennék milyen választás lenne?

Figyelt kérdés

[link]

ő lenne az mit gondoltok róla megéri az árát?


2012. febr. 25. 09:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Nézzétek meg a videóját is :)
2012. febr. 25. 09:10
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó választás lenne , én nagyon szeretem őket ,mert minden sportágban tökéletesen teljesítenek. És megnéztem ennek a lónak a fényképeit ,meg a videót is és jó választás lenne! :) ;)
2012. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A választás attól függ, hogy mire kéne. A származása miatt magas az ára, viszont egy 2 éves lóval sok munka van.A videóból sok minden a mozgásával kapcsolatban nem szűrhető le ,mert szinte csak álló képekből van összerakva de szép lónak látszik.
2012. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom megmondani, milyen választás lenne. A ló így ránézésre durva küllemi hibáktól mentes - ennyit lehet róla megállapítani, nem többet.

Viszont: két éves, ráadásul méncsikó. Vagyis még minimum egy évig csak nézegeted és fizeted a tartását. Ki kell heréltetned, ami macera és költség. Be kell majd lovagolni, valószínűleg nem fogod tudni megcsinálni (bocsánat, lehet, hogy ebben tévedek, nem minősíteni akarok senkit, csak aki ebben a témában tesz fel itt kérdést, az általában nincs azon a szinten, hogy belovagoljon egy lovat, de elnézést, ha tévedtem) tehát lehet, hogy kell fizetned egy hozzáértőnek, aki ezt megteszi. Mire fölkerülsz a hátára, már másfél éve tartod, fizeted a költségeit, és akkor még mindig csak egy frissen belovagolt lovad van, még legalább egy újabb év, hogy meglásd, elkezdi-e beváltani a hozzá fűzött reményeket.

Vagyis hacsak nincs egy hatalmas legelőd, ahol tavasztól-őszig gyakorlatilag plusz takarmány nélkül is jól érzi magát a ló, meg olyan tudásod, ami a kiképzéséhez kell, akkor nem, nem lenne jó választás.

2012. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert megkérdeztem hogy milyen választás lenne az nem azt jelenti hogy nem értek a lovakhoz csak haflingim sosem volt még meg ha nem értenék hozzájuk nem vennék egy kétéves csődört az anyagi meg nem számít az első két választ köszönöm ők megértették mit kérdeztem
2012. febr. 25. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha tényleg értesz a belovagláshoz akkor akár jó választás is lehet, de ne hidd hogy csak ezen múlik. Én is vettem már csikót, nem is egyszer, egy vagyonba került mire odaértem hogy be lehetett lovagolni és mikor elkezdtek foglalkozni vele rájöttem hogy nem olyan lett mint amire számítottam, abszolút nem felel meg az igényeimnek (extra hajtós ló lett belőle pedig előtte igen élénk volt, ráadásul ijedezik állandóan és olyan magas lett ami az én 158 cm-hez nem valami kényelmes). Én emiatt inkább Gabkával értek egyet, de amúgy küllemre tényleg szép ló (bár nem vagyok oda ezért a fajtáért).
2012. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!