Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezhet ló és ember között...

Létezhet ló és ember között NAGYON erős barátság? (LENT)

Figyelt kérdés
Kedves Lovasok! A kérdést nem tudtam lényegre törőbben megfogalmazni... Olyan láthatatlan kötelékre gondolok, ami mindennél erősebb. Hogy kölcsönösen SZERETIK(!) egymást, bármit megtennének a másikért, életüket adnák a másik fél életéért. Azért kérdezem, mert elkezdtem novellákat írni, és nagyon megfogott az ember-állat közti barátság. De azt tudom hogy ló és ember közt általában kölcsönös bizalomnál több nem alakul ki. A ló független állat, olyan mint bármely másik, ösztönei által vezérelt. Szóval mi a véleményetek? Ebből a történetből egy hatalmas sületlenség lenne, vagy van alapja a dolognak? Nem szeretném nagyon eltúlozni a dolgokat, de remek sztori jutott eszembe. Köszönöm ha egyáltalán elolvastad, és hálás lennék a válaszokért is! ;)
2012. márc. 2. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
ennek a tovább gondolásából születnek a kentaurok ;)
2012. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az igen! X'D Ez a téma már kicsit elrugaszkodik az alapötlettől, de azért köszönöm! :'D
2012. márc. 2. 21:50
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom . Ilyen szerintem a kutyákban van.. De hát nem tudom.
2012. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
első :D :D :D
2012. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Egy ló sosem adná az életét egy emberért, de a novellák pont azért novellák, hogy egy kicsit elvarázsolják az olvasót, úgyhogy hajrá:)
2012. márc. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! :)))
2012. márc. 2. 22:03
 7/17 anonim ***** válasza:
Bármi lehetséges. :) Csak hinni kell benne.
2012. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom.. de olvasd végig (velem történt)

Tavaly elmentünk az iskolával egy 5 napos kirándulásra..a lovam meg bolondult csütörtökön felhívtak anyáék hogy nem eszik a ló és őrjöng szétrúgta a box egyik lécét.. ekkor oda mentek a lóhoz kihangosították a telefont elkezdtem beszélni a lóhoz és mintha varázs ütés érte volna egyből nyugis lett.. másnap a ló nyihogva vágtatott elém a karámban..

nem tudom de nekem varázslatos ez a dolog és soha semmi pénzért nem adnám az én öreglányom. :)

2012. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom az eddigi válaszolók hol lovasok, mert hogy nem volt még jó kapcsolatuk lóval, az is biztos.

"De azt tudom hogy ló és ember közt általában kölcsönös bizalomnál több nem alakul ki."

Ezt nem tudom, hogy honnan találtad ki, de nem így van. Tény, hogy ritka, és nem minden második tulajnak van ilyen lova, ilyen kapcsolattal, de igen, kialakulhat!!! Határozottan!

Nézd csak meg, most volt egy hír: a lány 3 órán át ült a ló mellett a sárban, és tartotta a fejét, miközben jött a dagály. Az a ló ugyan úgy feküdt volna a lány mellet!!! Köztük örökre szóló kötelék alakult ki. Barátság. TÁRSAK!

Szóval tényleg nem tudom, hogy az eddigi válaszolók milyen lovasok, ha határozottan azt mondják, hogy ilyen nincs.

Szomorú... ezek a divatlovasok. Azok számára nem létezik ilyen.

2012. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy le kellene a válaszolókat divatlovasozni, kedves utólsó!

Sok mindennek tartom magam, divatlovasnak nem, úgy érzem, joggal. Tudom, hogy nagyon erősen kötődnek hozzám a lovaim, vannak egészen különleges és megható történeteim velük, azt gondolom, nagyon sok lovasnál mélyebben ismerem a lovak lélektanát, a sajátjaimét pláne. Milliószor bizonyították már azt is, hogy szeretnek, hogy jót akarnak nekem, vigyáznak rám. De az "életét adná értem" dolog kicsit azért erős. A ló, bármennyire szeret is, zsákmányállat, mint ilyen, nagyon erős menekülési ösztönnel rendelkezik. Szépen hangzik egy novella vagy egy regény lapjain, hogy a ló teszem azt beugrik az égő pajtába, hogy kihozza a gazdáját, vagy nekitámad egy falka vadállatnak, nehogy bántsák a gazdit, de a valóság azért nem ilyen habos rózsaszín...

Nagyon sok mindent hajlandó vagyok elhinni - mert tapasztaltam is - a ló és lovasa közötti kötődésről, de azért maradjunk a realitás talaján.

Kérdező, a novellában mindent lehet, írd csak meg bátran!

2012. márc. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!