Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pvc kantár jobb mint a bőr?...

Pvc kantár jobb mint a bőr? Egyáltalán mi értelme?

Figyelt kérdés
jó, persze galoppon jól néz ki, kis csilli-villi, de már kezd elterjedni. jó az egyáltalán? bőrhöz viszonyítva milyen?
2012. máj. 28. 16:41
 1/9 x) ***** válasza:
60%

Szerintem csak annyi értelme van hogy egy bóvli műanyag kantár sokkal olcsóbb mint egy jól elkészített, erős bőr kantár. "Hát minek vegyünk drágábbat ha az olcsó is húzza 2-3 évig?" Szóval ennek csak üzleti jelentősége van talán.

Isten mentsen hogy megértsem :)

2012. máj. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem jobb. Igazából egy műanyag sz*r, nem tudom máshogy hasonlítani. Csak rá kell nézni, szerintem még csúnya is. Egyébként amúgy sem raknám a lovamra, mivel szerintem érthető, hogy a bőr sokkal természetesebb neki, minden szempontból, mint mondjuk egy pvc kantár, nem véletlen nem itatjuk őket kólával, és nem takarjuk le zacskóval.
2012. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Óóó, de szép is, mikor hozzá nem értők válaszolnak a kérdésekre... :) Nem. Nyilván a PVC kantárnak is van egy feladata.

A távlovasok használják főleg. Könnyen tisztítható, és egy pillanat alatt kötőfékké alakítható. Persze nem mondanám, hogy jobb, mint a bőr, érzékenyebb lónak könnyen kidörzsöli a szőrét. Hobbistáknak talán divat miatt fordul meg a fejében ilyet venni, ez szerintem nem túl jó ötlet.

2012. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza. Én is csak halottam róla úgyhogy túl sokmindent én se tudok. Azt hiszem talán könnyebb is bár egy kantár amúgy sem túl nagy súlyú. Ha meg olyan sz*r lenne akkor nem használnák komoly versenyeken sem galoppon sem távlovaglásban.
2012. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű, és könnyen lehet tisztán tartani. Olcsónak viszont ez sem olcsó...

Bőr alá is aláizzad a ló, ez alá is.

2012. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Távlovasok használják, hosszabb távokon van, amikor a lovat menet közben locsolják, hogy hűtsék, illetve nagyon könnyen felszerelhető, leszedhető, mosható benne a ló. Jó mert a pvc-nek nem árt a víz, mint a bőrnek.

Ennyi előnye van, amúgy, ha simán hobbizol akkor inkább használj bőr felszerelést.

2012. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Megvan az előnye és hátrányai is.

A tapintása sokkal kellemesebb (nekem legalábbis) a bőrnél.

Melegben puha, rugalmas, értelmeszerűen hidegben viszont merevvé válik és úgy kell ráhajtogatni a lóra.

A szakítószilárdásga nagyobb, mint a bőr (ez hátrány is lehet, ha valamibe beakad).

Könnyen tisztítható, ápolás különösebben nem igényel.

Hátránya: nincs választék. Vagy drágát veszel, ami használható, vagy a daslö -általad most pvc kantárnak nevezett- gyártott erősen gyenge minőségűt - ez utóbb esetében a karabínereket rögtön cseréld, mert amúgy spontán törnek, olyan silány anyag. Maga a műanyag mint már említettem jó ennél is.

Aláizzadást meglepő módon én nem nagyon tapasztaltam, pedig eleinte azt feltételeztem.

kb ennyi jut most eszembe.

2012. máj. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevésbé tartós, mint a bőr, mert könnyebben megtörik.

Kevésbé jól szellőzik, mint a bőr, jobban aláizzad a ló.

Könnyebben tisztítható, nem árt neki a víz, ez előny a bőrrel szemben. Belevághatod egy vödör vízbe is.

A galoppon tudtommal azért használják, mert könnyebb a bőrnél.

2012. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 liaison válasza:
a pvc kantár a galopposokon kívül a táv- és tájékozódási lovasoknak nagyon praktikus. mindhárom sportágra elmondható ugyanis, hogy a nagy igénybevételnek kitett lovak nagyon izzadnak, ezért tök praktikus, hogy könnyen tisztítható a felszerelésük. vízzel, kefével és kész. VALAMINT ezeknek elég kicsi a súlya, és az sem mindegy egyik esetben sem...
2012. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!