Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lófajta a legideálisabb?

Melyik lófajta a legideálisabb?

Figyelt kérdés

Veni szeretnék egy lovat, de nem tudom, hogy milyet.

Számomra nagyon fontos, hogy gyönyörű szép legyen!!!!

Csak hobby lonak kellene, semmi komoly.Kb mennyi a havi tartása hány euro? És a felszerelés pl kantár stb mennyi? Melyek azok a lófajták amék,legtanulékonyabb és szép is?



2012. júl. 14. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Neked semelyik. A szép lovak értelemszerűen drágák, márpedig aki milliós frízre, appalosára, vagy hasonlóan mutatós lóra pályázik, az nemigen fog problémázni a tartáson és felszerelésen. Ergó neked nemsűrűn lehet pénzed ilyesmire.

Havi tartása otthon kb 25k forint kováccsl és oltásokkal6féreghajtóval, bértartásban ez 35 alatt nem jön ki. Egyéb költség nyilván határ a cisllagos ég, egy kólikára simán el lehet verni fél milliót is. Felszerelése használtan 100 ezer, újonan 200tól fölfelé, deha minőségi cuccot veszel, akkor csak a nyereg 200-300 ezer.

2012. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem a szépség a fontos, hanem a SZEMÉLYISÉGE
2012. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nóniuszom van, szerintem a legjobb lovak közé tartozik, attól függ mire használnád. Én kocsiban is megyek vele, de hátára is ülök. Tanulékony, hortobágyra ilyen lovakat szoktak venni általában. Csikósbemutatón főszereplőnek számítok, fontos a ló képzettsége. Nekem minden rendben van a lovammal, semmi baj nincs vele. Lószerszámot drágán lehet venni, ha csináltatod bőrössel, akkor plusz költség. Nekem szerencsém volt, édesapám szíjgyártó, ostorkészítő volt, így annyi lószerszám van, hogy kitart nekem.
2012. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne a szépséget keresd, a személyiséget!!!!!!!!!!

Havi tartás: minimum 30.000Ft.

Ha otthon tartod: Lovat egyedül nem tartunk! Kell hozzá még egy patás állat, lehetőleg hasonló legyen a lóhoz!

Felszerelések, istállószerelések: Először is kell egy megfelelő karám, pálya, legelő, ami min. 20x30m. És persze fel kell osztani kb., 2-3 részre, hogy mindig legyen mit legelnie, mert hamar lelegeli a füvet. Na meg kell egy istálló is. Az jó lenne, ha 3mx4m lenne.

Kaja: Kell egy hónapra elegendő széna, pâr bála. Na és abrak, stb.. A lovat reggel este kell etetni. Âltalában egy kicsit meglocsolod az ennivalóját, dobsz rá 1-2 almát, és ennyi.

Innivaló: Önitató, ha nincs pénz rá, akkor sima lóitató , de naponta min. 4x kell cserélni vizet.

Felszerelés: Ha felnőtt lovat veszel: Nyeregalátét, nyereg, kengyel, kengyelszíj, zabla, kantâr, heveder, futószárazó ostor, futószár, esetleg ínvédő, fásli, esetleg lótakaró, ápolóeszközök: vakaró, patakaparó, szőrkefe, sörénykefe, sörényfésű, gyökérkefe, tajtéklevonó, törlőrongy, ápolószeres doboz. Szólok, hogy biztos, hogy kihagytam valamit! :D Esetleg orrszíj! :)

Egy nap: Reggel kiengeded legelőre,amúgy most jut eszembe, lehet ridegtartásban is! Aztán vmikor lelovagolod, leápolod (nem sorrend) Futószárazod, nem muszáj, eteted, itatod stb..

Ha csikót veszel: Macerás! Kötőfék+vezetőszár, most jut eszembe, nagy lónál is, kaja, etető, itató, széna, kaja, istálló. Belovaglás: Elviszed a legközelebbi helyre, otthagyod annyi ideig bértartásban, amîg belovagolják. :) Pénz is. Szóval... Na meg ha 1-2 éveset veszel, annak megvannak az alap dolgai, szóval emlékeztető oltások, féregtelenítés.


Ha bértartásban lesz a lovad\csikód: Semmit nem kell vennek, csak a lovat, esetleg saját nyerget, kantárt. És állnod a bértartást, na meg az âllatorvosi költségeket.

2012. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elhánytam tőled magam. Amikor azt írtad, hogy gyönyörű szép azt hittem visszaköpöm az ebédem. Látszik, hogy nem konyítasz a lovakhoz és fogalmad sincs semmiről. Ha ilyen emberek ke7zébe kerül egy akármilyen szép ló az nem marad sokáig olyan. A lovat nem mutogatás szempontjából veszi az ember. Szégyen!! Ez olyan mintha egy 11 éves kislány csillámpónit akarna szülinapjára, de fogalma sincsen, hogy mit kéne kezdi az első találkozás után vele. Ha veszel is egy szép lovat. Az a minden csoda három napig tart lesz belőle, mert kb. téged se fog utána érdekelni és azokat se akiknek mutogatni akarod. Mert minden lovas tudja, hogy "Jó lónak sincs színe." Mielőtt lovat vesz az ember eleve tudja ezeket a dolgokat amiket te kérdeztél. Ezek tudatában veszünk lovat. Ennek hiányában a legnagyobb hiba lenne lovat venni. Mellesleg nézz szét a fríz lovak körül. 1.000.000 Ft fölött kezdődik egy jó Fríz ára. De ha jót akarsz magadnak vagy a lovaknak rá se nézel egy ideig az eladó lovakra.
2012. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszönöm, és akinek nem tetszik húzzon el innen!Van tapasztalatom, de mindenkinek vannak kérdései,ja és nem mutogatni akarom, és én amúgyis alapból imádom a lovakat és nem csak dísznek! Baj ha egy szép és okos lovat akarok?!
2012. júl. 14. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Meg ne haragudj kedves kérdező, de a megnyilvánulásaidból egyértelműen lejön, hogy maximum fényképen láttál lovat, abszolút nem értesz hozzájuk.

Ha ugyanis konyítanál valamit ehhez az egész sporthoz, tudnád, hogy mennyi a tartása, hogy mennyibe kerül a minőségi felszerelés, de azt főleg tudnád, hogy nem FAJTÁT keresünk, hanem LOVAT.

Azt is tudnád, hogy a szépség nagyban függ a tartástól, takarmányozástól és a mozgástól, nemcsak a fajtától vagy a felépítéstől.

Azt pedig főként tudnád, hogy amit te keresel az a Fríz, az Andalúz, Appaloosa vagy a Morgan, a Saddlebred, esetleg a Tennessee Walker. Ezek a lovak NAGYON drágák, az andalúzon kívül mind igényes hobbiló, sportban nem igazán bizonyítanak nagydíj szinten.


Így ne vegyél lovat, mert módszeresen e fogod rontani, vagy a fejedre nő, aztán hallhatjuk rólad is a hírekben, hogy torkon ragadott a lovad. Menj el lovastáborba - most nyáron szezon van, bárhol találhatsz - lovagolj rendszeresen minimum másfél évig, hogy tapasztalatot szerezz, meg egyáltalán legyen fogalmad a sportról, meg a lovakról, aztán utána el tudod majd dönteni, hogy feláldozol-e az életedből minimum húsz évet a lovadra.

Mert aki lovat tart, az nem megy nyaralni három hétre - de sokszor egyre sem -, napi 2 órája biztosan foglalt a lova miatt, és akkor még nem beszéltünk a balesetekről, és a betegségekről, amikért az állatorvos horribilis összegeket kér el, és ami miatt egy lótartó köteles spórolni, félretenni.

2012. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ló intelligenciája nem a fajtától függ, te mindent tud.

Az enyém enyém egy csontos testalkatú kupec ló. Mások eléggé becsmérlően néznek rá, de szerintem a leggyönyörűbb ló, mert a szépség belülről fakad. Én nem láttam még csúnya lovat kérdező. A szépség is realtív. Kinek mi a szép. "gyönyörű szép"<---te jóságos isten....-.-" Ha semmi komoly csak hobbi lónak kell de gyönyörű szépnek kell lennie akkor a hülye is leveszi, hogy mutogatásnak kell még ha te ezt nem is ismered be magadnak, tudat alatt nagyon is hencegnél akarnál azzal a lóval (ami remélem sose kerül a kezeid közé).

2012. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Míra.4 ***** válasza:

Az tényleg igaz hogy a Személyisége a fontos, az is fontos hogy ne legyen neked túl nagy sem kicsi. Nekem egy Westfaliai lovam van. Hollandiából hoztuk ( elég macerás volt, de megérte ). Azóta má több versenyen is nyertem vele. Nagyon szeretem.

( Míra.4 )

2012. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!