Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szállításhoz ezek a felszerelé...

Szállításhoz ezek a felszerelések miért szükségesek?

Figyelt kérdés

Farokrépa védő:

[link]


Szállítókamásli:

[link]


Polár lótakaró:

[link]


Ezek miért szükségesek szállításhoz? Mármint rendben, hogy farokrépa "védő", stb., de ezek elengedhetetlen kellékek, ezek nélkül nagyon veszélyes a szállítás? És a takaró miért szükséges? Még nyáron is?


2012. aug. 2. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a ló szállítás közben dülöngél, egyensúlyoz, neki dől a szállító oldalának, és azért kell rá, hogy ne üsse meg magát és ne sértse fel semmijét. Nem feltétlenül szükségesek, de szerintem jó, ha van.
2012. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondom nem szügséges.Csak az veszi meg ki majd versenyre szálítatja lovát vagy nagyon félti hogy "jajj szegényke nehogy ez meg ez legyen vele ha jó a lószállító(nem két kerekes hanem minimum 4)akkor szerintem nem kellenek barátnőim is mindig úgy szállították a lovat hogy nem volt rajta semmi és 1 karcolás nélkül megúszta.
2012. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi

Csak mert összegezve ezek nagyon drágák...

2012. aug. 2. 18:15
 4/6 x) ***** válasza:
Ha venni kell akkor fölösleges. De házilag is simán készíthetsz hasonlót párszáz forintért. Régebben én is sokat utaztattam a lovat mert messze volt a lovarda ahol versenyre edzettünk a házunktól ahol tartottam. Volt rajta egy házilag varrt takaró meg befásliztam a lábát, a lószállító gumis anyaggal van bélelve szóval semmi baja nem lett. :)
2012. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szükségesek, csak jól jöhetnek. A farokrépája kidörzsölődhet, kikophat a szőr, ez csúnya. A kamásli értelemszerűen a lábát védi, főleg fel- és levezetéskor ütheti meg, így ez valamivel fontosabb, mint a farokrépa-védő. Nekem csak takaróm van (az gondolom van neked is, mi sem külön a szállításhoz vettük), mást nem is teszünk rá szállításhoz, mégsem lett még soha semmi baja.

Mondjuk egy olyan lóra, amelyik rosszabbul viseli a szállítást, lehet, hogy tennék kamáslit. Az mondjuk jó, ha van. A farokrépavédő fölösleges.

2012. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem rakok rá semmit. Igaz nem szállítom sokat. Ha hetente járnék versenyre elgondolkoznék rajta. Az edzőm kamásli helyett ín- és bokavédőt rak rá. Azért is jó, mert részben tehermentesíti a lábát a sok dülöngélés közepette és véd attól is, hogy megtapossa magát. A takaró nem jön rosszul, esős, hideg időbe, de pokróccal lehet helyettesíteni. Én arról nem hallottam, hogy nyáron is raknának rá takarót és nem is láttam.
2012. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!