Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha elmegyek valahova lovagolni...

Ha elmegyek valahova lovagolni ki vállal értem felelősséget?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem te, ha kiskorú vagy, a szüleid

pl.ők fizetnek, ha kárt teszel a lóban

2012. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol saját felelősségre lovagolsz, ami azt jelenti hogy köteles vagy az oktató utasításait betartani, ellenekző esetben az abból fakadó balaesetért nem vállalnak felelősséget, illetve a véletlen balesetekért is magad felesz (pl megijed a ló és leesel).

Ugyankkor az aktuális oktató és lovada felelősség körébe tartozik, hogy az emberileg lehetséges szinten biztosítson védőfelszereléseket, megfelelő körülményeket (elsősorban pálya minősége, eszközök stb terén) és alkalomadtán megfelelő utasításokat kapj, ellenkező esetben ugye gondatlanságból elkövetet veszélyeztetésről beszélünk.

2012. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
amíg én nem töltöttem be a 18-at, az oktató aláiratott mindenki szüleivel papírt, hogy a szülő felelőssége, de persze ez nem volt így, mindenkiért ő vállalta a felelősséget
2012. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg alá kéne íratni mindenkivel egy papírt, hogy saját felelősségedre lovagolsz, vagy kiskorú esetében a szüleid felelőssége (ebben a nyilatkozatban általában az is benne szokott lenni, hogy milyen feltételek mellett vállalod a lovaglást, pl. kobak, gericvédő használata kötelező). Én nem sok helyen láttam még ilyet, hogy ezt a papírt tényleg aláíratnák, ha esetleg meg baj történik, akkor megy az ujjal mutogatás, hogy kinek a felelőssége.
2012. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

18 év alatt a szüleid, felette saját felelősségre lovagolsz. A lovardának biztosítani a KELL a megfelelő védőfelszereléseket, de minimum egy kobakot.


Mondjuk egy részről az oktató is felelős érted, hisz az ő felelőssége, hogy a tudásodnak megfelelő lovat adjon, tehát ha kezdő vagy, akkor ne egy elrohanós bakolós lovat adjon alád, mert akkor már az ő keze is benne van abban, ha esetleg leesel és rommá töröd magad.

2012. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát a ló semmiképp nem fog felelni érted.
2012. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
#6: LOL
2012. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Mindenkeppen Te vagy felelos sajat magadert. Papir alapon vagy nelkule. Nekem 1 honapja volt lovas balesetem sajnos.
2012. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!