Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire való a martingál a...

Mire való a martingál a kikötő és a szügyhám?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szügyhám a nyerget segít helyén tartani - olyan lovaknál, amelyeknek szinte nincs marja, nagyon sokat segít, hogy a nyereg ne csúszkálhasson el. Kikötőt futószárazáshoz használunk, arra való, hogy a zablán való támaszkodás meglegyen a lónak akkor is, ha nem ül rajta a lovas. Martingál - ebben nagyon vegyesek a vélemények. Sokan azt mondják, hogy segít a ló fejét a helyén tartani, kezdő lovasoknál valamelyest csökkentheti a durvább kezek hatását, nem tudja úgy felkapkodni a fejét a ló, fölfelé kevésbé tud általa kitörtni a zabla hatása alól.

Az edzőm nekem azt mondta, ha helyesen csatoljuk fel a martingált, nem csinál semmit, tehát fölösleges, ha pedig rosszul, akkor sokat árt. Én magam is osztom ezt a nézetét, nem használok martingált, de főleg ugrósportban sokaknál látni - legyen ez tapasztalat kérdése, ki így viszonyul hozzá, ki úgy. :-)

2012. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól leírta, kivéve a martingált. Helyesen felcsatolva - amennyiben a ló nem kapja fel a fejét - semmilyen hatása nincs - ezért is ideális segédeszköz. Ha pedig felcsapja akkor a martingál akadályozza meg, hogy kitérjen a zabla hatása alól vagy adott esetben fejbe-mellkasba vágja a lovast.

Persze a cél mindig az, hogy ne kelljen használni, de kiképzéshez hasznos, ugrósportban pedig adott esetben értékes másodpercek múlhatnak a használatán.

2012. dec. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ezt írtam én is. Helyesen felcsatolva nem csinál semmit. Persze feltételeztem, hogy együttműködő a ló. :-) Ezért mondom, hogy tapasztalat kérdése és ki-ki saját szíve, érzése szerint használja.
2012. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi a segítséget :)
2012. dec. 30. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!