Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az, hogy "gyenge...

Mit jelent az, hogy "gyenge lovas"?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit, hogy nem tud elég jól lovagolni? Vagy nem elég határozott segítségeket ad a lónak? Pontosan meg tudná valaki fogalmazni, illetve példát írni, hogy mitől lehet gyenge egy lovas?
2013. jan. 24. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ,ki,mire használja. Az edződtől hallottad? Leginkább olyanra mondják,aki nem olyan határozott,nincs sok tehetsége a lovagláshoz... De akár olyanra is lehet mondani,akinek MÉG nincs sok tapasztalata a lovazás terén. Ez az én véleményem,de szerintem ez a nevében is benne van. :)
2013. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itt olvastam a fórumon az egyik hozzászólásban (azt már sajnos nem tudom melyikben). Hát sejtésem persze volt, hogy mit jelenthet, csak így konkrétabban szerettem volna megtudni. Mondjuk egy hobbi lovasnál, mi lehet a gyengeség?
2013. jan. 24. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A határozatlan, kevés önbizalommal rendelkező lovasokra mondják, akik nem tudnak kellő hatást fejteni a lóra, mondhatni rá vannak bízva a ló jó szándékára. Egy tapasztalt és jól nevelt iskolalóval karámban egész jól el tudnak lovagolni, viszont egy kissé problémásabb egyeddel már nem tudnak mit kezdeni. Váratlan helyzetekben (pl terepen) könnyen pánikba esnek és az elsők között kerülnek földre. Ez nem feltétlenül rossz dolog, mert mindenkinek el kell kezdeni valahol (senkiből sem lesz egyszerre profi), és ha a gyenge lovasnak sikerül leküzdenie a félelmeit, utána már igazi tapasztalt lovasnak mondhatja magát.

Hobbylovasok között vannak a legtöbben (sokszor az oktatás minősége miatt), de a kezdő díjugratók/díjlovasok között is előfordulhatnak.

2013. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindkét hozzászólónak. Így már teljesen értem, ahogy a második válaszoló megfogalmazta.
2013. jan. 25. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!