Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam retteg a felszereléstő...

A lovam retteg a felszereléstől és főleg a feszítőzablától. Miért?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 17:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
8%
Hát ha ló lennék én is rettegnék a feszítőtől. Vki biztos megrángatta neki. Esetleg vagy annyira jó lovas hogy eltudnád lovagolni feszítő nélkül is? A többi csak türelem és szoktatás kérdése. Az hogy miért fél azt csak te tudod, én nem ismerem a lovad. Nem ismerem azt életének körülményeit. Azt csak te tudod és csak te tudod megállapítani ;)
2013. márc. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Lehet attól is, hogy nem kellemes élményei vannak a lovaglásról. Tegyél be neki csikózablát, menj ki vele terepekre.:)
2013. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Valletta ***** válasza:

Azért retteg, mert a lovasa megfélemlíti. Ne a lovadban keresd a hibát, hanem magadban.


Esetleg ha kicsit többet tudnánk rólatok, könnyebben tudnánk segíteni.

2013. márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Talán mivel a drága gazdája megkérdezi, hogy mért fél a ló a feszítőtől, ami azonnal elárulja a tudatlanságát, miközben feszítő zablát csak profi lovasnak szabadna használnia. Képzelem hogy szét lehet tépva a szája...
2013. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
képzeljed... Nekem mindegy... Az oktatóm mondta hogy feszítővel kell lovagolni, nem én találtam ki.
2013. márc. 14. 20:10
 6/26 anonim ***** válasza:

Nincs olyan ló, amit feszítővel KELL lovagolni, díjlovaglásban M-es szinttől (?) kötelező, ha jól tudom, de egyébként nem kell. Sima csikózabla, ha az végképp kevés, D zabla, annál többet semmiképp.

Válts edzőt, az csak kókler, aki ránéz, és közli, hogy feszítő kell, majd az megold mindent.

2013. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
ööö.... Ahogy elolvasom marhaságnak hangzik, de a ló a következő: A szája teljesen érzéketlen, semmire nem reagál, de a feszítőre viszont igen.. Tehát..
2013. márc. 14. 23:30
 8/26 anonim ***** válasza:

Érdekes az én lovamnak is kemény a szája, még is elmegy egy csikózablával és egy martingállal. Miért kell neki a feszítő? Mert rohan? Valószínű azért, mert menekül a zablától vagy mert túl durva a kezed. Mi is azzal mentünk, aztán mondták, hogy váltsak és képzeld működik.

Rendes edző ilyet nem mondana, hogy ezzel kell lovagolni a lovat. Rendes edző elkezdené keresni a megoldást és első körben ott fogja kezdeni, hogy lecseréli a zablát egy csikóra és elkezdtek idomítani.

2013. márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Valletta ***** válasza:
Ha nem hallgatsz itt senkire, miért teszel fel kérdést? Nyomjad a lovad szájába a kapukulcsot, majd egy idő után az is kevés lesz és vagy eladod, vagy elkezdesz gondolkodni végre.
2013. márc. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ez a borzasztóan szomorú ebben az országban. Olyan "edzők" dolgoznak a lovasokkal, akiket önállóan lóközelbe se szabadna engedni. :-(

Na de mit is várunk, épp a napokban akadtam ki egy hirdetésen, hogy végezd el a túravezető képzést távoktatásban.... Gratulálok, ez Magyarország.

Én profitól tanultam a túravezetés minden csínját bínját, hónapokon keresztül gyakorlatilag 24 órában. Így már elmondhatom, hogy kevés sejtésem van a dologról. De távoktatás... Ugyanilyen az edzőképzésünk is, egy rakás trágya. :-( Ha van elég pénzed, kifizeted, máris edző vagy. :-(

Kedves kérdező, keress egy másik edzőt, vannak jók is, csak keresni kell és felejtsd el a feszítőt, az a szegény ló azért kemény szájú és azért fél, mert a feszítővel borzasztó élményeket kap. Ha szereted, válts!

2013. márc. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!