Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor érdemes megvenni az...

Mikor érdemes megvenni az első lovat?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 2 éve lovagolok és minden álmom hogy legyen egy saját lovam. Szerintetek mikor és milyen lovat érdemes venni egy kezdőnek? Sokszor hallottam hogy minél több lovon lovagol az ember, annál jobb lovas lesz. Tényleg így van? Várjak még néhány évet, vagy érdemes saját lovon folytatnom a tanulást? Bértartásba tudnám tartani és hétközben kb 3x és hétvégén ki tudnék menni a lovardába.

2013. márc. 18. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha verseny karriert akarsz akkor vegyél lovat, ha már a rajtengedélyre készülsz. Ha hobbizni akarsz akkor mindegy. Nem tudom mennyire igaz ez a minél több lovon lovagolsz dolog, de biztos van benne valami. Én nagyon sokon tanultam. Volt egy másik lány a loviban aki évekig csak egy lovon ült és csak azzal versenyzett, most nem bír a másik két lovával, mással lovagoltatja őket.
2013. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Valletta ***** válasza:
60%

Számoljátok ki, hogy az adott helyen hogyan éri meg jobban anyagilag. Heti öt alkalom lovaglás sokszor többe kerül, mint a bértartás, de mivel kezdő vagy, így ehhez a heti öt alkalom csökkentett díjú oktatásainak az összegét is hozzá kell számolni (saját lovon általában olcsóbb), plusz a körmölést, oltásokat, féreghajtást, vésztartalékot. Ezt a szüleiddel kell megbeszélned.


Kezdő lovasnak minimum 7-8 éves, tapasztalt, képzett ló való, hiszen a lótól is tanulsz. A vásárláshoz kérd az oktatód segítségét, illetve az egészségügyi problémák kizáráshoz a fizetés előtt nézessétek át a lovat egy általatok ismert, lóhoz értő állatorvossal.


Nagyon jó összeszokni egy lóval és így működik igazán a lovaglás, de a sajátod mellett rendszeresen ülj fel más lovakra is, mert minden lovat egy kicsit máshogy kell lovagolni és minél több lovat lovagolsz, annál nagyobb tapasztalatot, érzéket szerzel.

2013. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 18. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

szerintem te még nagyon gyerek vagy egy saját lóhoz!a lótartás nem arról szól hogy anyuci meg apuci a kislányának vesz és ők is fizetik a lovad egyéb költségeit is.a legváratlanabb helyzetekben történhet bármi a lóval.Két éve lovagolsz állításod szerint ami még elég kezdő a lovas élet terén!

Akkor vegyél lovat ha saját magad képes vagy minden ellátás biztosítani számára.ez nem egy kutya amit leadhatsz a menhelyen ha megunod.Sokkal költségesebb lovat tartani ezekben az időkben de úgy egyébként is.kiborít hogy minden kislány hipp hopp saját lovat akar mert most ez a módi..ezekután pedig kezdődik a giccsparádé....milyen színű fásli ,strasszos nem strasszos.a lovas élet nem erről szól.ez nem egy hóbort...

2013. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg oktatódat/edződet, hogy tudsz-e már úgy lovagolni, mert nem jó korán lovat venni, nagyon könnyen el lehet rontani egy lovat és szerintem minden nap jó lenne mozognia.
2013. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Amyra.. akkor gyerekeknek/fiataloknak neis legyen lovuk, mondván hogy nem tudják eltartani? Akkor mindenkinek csak akkor legyen lova hamár kb. 25 éves és jó munkahelye van? Rengeteg fiatal tehetség van, saját lóval... ez szerintem abszolút rossz gondolkodás. Vannak ismeröseim, akik kezdöként kaptak lovat. Teljesen elkötelezték magukat, sokszor kijárnak és ezerszer jobban haladnak mint amùgy. Ez idö, pénz és elkötelezettség/hozzáállás kérdése. Ha van hely ahol tartsd, pénz ahogy ugye Valletta leírta és idöd rá, akkor megéri megvenni. Ez az én véleményem.:)
2013. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
kedves neved fel nem vallalo!lehet hogy te akkor valami tundervilagban elsz mert amit te mondassz az az esetek csupan 10 szazaleka lehet maximum.egy honapja sincs hogy elaltattak egy olyan lovat amit egy eve vettek egy tinilanynak mert o lovat akart tartani.egy 5 eves lovat ami elott meg ott allt az elet.ugyhogy szerint igenis meg kell erni es fel kell noni ahoz hogy barki is lovat tartson.a lo nem egy jatekszer amit ha megunsz tul adsz rajta! ebredj fel mert a valosagban maskepp mennek a dolgok hamupipoke. De te boldog lehetsz akkor mert a te vilagodban minden kislany jol banik a lovaval.
2013. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!