Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel tehetem a lovam szőrét...

Mivel tehetem a lovam szőrét szép fényessé?

Figyelt kérdés
Tudom meg kell takarítani :-P ha beolajozom fényes lesz ? :-P
2009. szept. 24. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Barátnőmnek van lova. Ő sima ruhával szokta törölgetni,és fénys lesz. De ha ez nem jön be,akkor próbáld meg bőrrel...

2009. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kaján is múlhat a dolog, pl nálunk még akkor is fényes a szőrük ha épp porosak. Esetleg adhatsz neki plusz vitamint (E-vitamin jót tesz a szőrének illetve a patájának is). Pucolás után, ha egy finomabb kefével, ruhával, vagy bőrrel letisztítod akkor is szépen csillog.

Én az olajat nem tartom jó ötletnek.

2009. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

te hülye vagy? olajjal akarod bekenni??? a lónak nem attól fényes a szőre, hogy bekenik, hanem attól hogy egészséges!


egyrészt legelés kell neki, a legelőn tartott lovak szőre sokkal szebb. Ha ezt nem tudod megoldani, akkor javaslom a lenmagolajat, vagy főzhetsz neki lenmagot, egész nyálkásra kell főzni és az abrakba belekeverni. az jót tesz amúgy a beleinek is, de nem szabad túl gyakran csinálni. nézz utána a neten!


amúgy meg kapható több féle vitamin és táp, ami kifejezetten jót tesz a szőrnek, de azok elég drágák...

2009. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Puha ronggyal töröld át az ápolás végén.

És én is a lenmagot tudnám ajánlani, de nem szabad sokszor adni neki, nehogy bekólikázzon. Kevéskét kell jó alaposan kiforralni, jó nyálkásra, ahogy az előző válaszoló írta. Lovas szaküzletekben vagy takarmány boltokban lehet venni, ott el tudják mondani, hogyan kell kifőzni és adagolni.

Esetleg olyan lótápot ajánlok még, ami tartalmaz különböző gyógynövényeket is. Valamint rengeteg féle táplálék kiegészítő van, egészen biztos tudnak olyat ajánlani, ami a szőrt is fényesíti.

Azt meg felejtsd el, hogy beolajozod a szőrét. Magadnak sem kennél olajat a hajadba, hogy fényesebb legyen... :D

2009. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lenmagot Herbáriákban illetve bioboltokban is kaphatsz. Alkalmanként 3-4 napot használtuk és csak az egyik etetés esetén (reggeli vagy vacsora), mert mi is féltünk a kólikától, de szerencsére nem volt semmi probléma:)
2009. szept. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A puha rongy nagyon szépen kifényesíti.Akkor is jó ha sietsz és nincs sok időd lepucolni.Akkor csak áttörlöd vele alaposan és már szép fényes is lesz.
2009. szept. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lenlenlenlenlenlenlelnlenlelnlelnl... :) persze ha tényleg egészséges pacit szeretnél. kinek szőrén orron siklik a Napfény! :P :) Sok tipp van az elkészítésre, csak üsd be kedvenc keresődbe, hogy: len ló, vagy akármi!
2009. okt. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden lovasboltban/lovasáruházban lehet kapni sörény, és farok ápolót. Ezek általában a ló szőrére is jók, nem okoznak allergiát( a mi lovainkon). Használat előtt takarítsd meg : )Használat után sokáig puha, fényes lesz.
2010. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszike a válaszokat
2010. febr. 5. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!