Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereg vásárlásnál mire kell...

Nyereg vásárlásnál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
szóval, most veszem meg a nyergem. mire kell figyelni, hogy jól illeszkedjen a lóra, és ne törje fel a hátát?
2013. máj. 4. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha minden nélkül ráteszed a ló hátára, akkor át kell látnod alatta, és legalább 2-3 ujjad férjen be a marja és a markamra közé. Aki azt mondaná, mikor ez nem teljesül, hogy tök8, tegyél alá nyeregemelőt, az azt javasolja, hogy elnapolhatod pár évvel, hogy szétvidd a hátát, meg tünetileg elkozmetikázhatod a dolgot.

Az utolsó bordacsont előtt mindenképpen érjen véget a nyereg, és lehetőleg strapabíró váz legyen benne, tehát ne valami gagyi műanyag, aminél már az eladó is azt mondja, hogy 50 kg felett ne üljenek rá, és heti 1× használd, úgy kibír mondjuk 5 évet...

2013. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A felrántó szìjak elég stabilak-e, nem nyomja-e a marját, és természetesen kényelmes-e. Szeirntem ezek a legfontosabb dolgok. (ha használt nyerget veszel nézd meh nincs-e eltörve)
2013. máj. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én most okosodtam ki nyeregből, Pfiff-ből ne vegyél olcsót, mert feltöri a hátát, rászokhat a bakolásra is, sajnos mi ezt megszívtuk a pónival. (Megvettük, mert kicsi lóra kicsi lovas ül, 40 kg, plusz szivacsos zselés tökömtudja nyeregemelővel csak nem lesz baja, 4 évesen a belovaglás elején majdnem szétvitte a hátát, szerencsére még időben rájöttünk, mitől hisztizik, mi a baj. Megjegyzem, neki Pfiff Beauty nyerge volt, de a Pfiff Hobby sem jobb) Daslö jó, de nem tartós, hamar szétmegy, ezt is megtapasztaltam, az én 58 kg-mmel semmi baj nem volt, de egyszer beleült apukám egy rövid terepre 90 kilóval, és már szakad is le a kengyellakat... Új nyereggel mindig több a baj, mint a használttal, 50-80ezer ft-ért már kapsz jó használt nyerget, gondolok itt jó állapotban lévő Stübben, Kieffer nyergekre,, még ha újra is tömeted, akkor is olcsón megúszod, és szuper nyerged van. Javaslom nézz körül a nyeregvilag.hu és a lovasok.hu (lovasapró-nyereg) oldalakon. Amit végül én választottam, az a Wintec 250, szintetikus, így nincs nagy igénye ápolásilag, könnyű, cserélhető a marvasa, és kényelmes. Újonnan maga a nyereg 80-90ezer ft körül volt, plusz hozzá a heveder, kengyelszíj, izzasztó, kengyel. Fontos még, hogy milyen célra használod, az univerzális a legjobb hobbira, azzal lehet díjlovagolni, ugratni, terepre menni is, de egy 80 centit szerintem még lehet simán díjlovasban is ugratni, ugróval is lehet minimálisan díjlovagolni, tehát ha főleg az egyik szakág tetszik, és azt csináljátok, akkor érdemes lehet arra való nyerget venni. (Bár személy szerint én se az ugró, se a díjlovas nyergeket nem szeretem, nekem az univerzális vált be.)
2013. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra, hogy olyan helyről vegyél, ahol kicserélik, ha nem stimmel a lóra, vagy adják vissza az árát. Ismerősöm múltkor elhozott a lovasboltból 3 nyerget, de nem fizette ki, cserébe ott hagyott valamit, rápróbálta őket a lóra és kiderült, hogy az egyik szűk, nem fekszik fel elég jól, a másiknak a marja kicsi, de a harmadik jó lett.

Azt is nézd, hogy a tömés ne legyen túl közel a gerinchez.

2013. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jó nyerget akarsz hagyd ezeket a bolti 50e Ft körül található, disznek se jó szarokat...

Vegyél egy márkás használt nyerget ugyan annyiért, és az tutira jó lesz életed végéig, helyes ültetést ad, nem tör fel, erős a váza. Azok a jó, minőségi nyergek, nem azok amit mostanában a lovasboltokban árulnak pár tizezerért...

2013. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!