Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mi jellemző egy...

Szerintetek mi jellemző egy jó lovardára? Mikor mondjátok azt, hogy ez egy jó lovarda?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsőként a körülményeket nézem meg (nyilván, hiszen ha odamegyek, az a leg szembetűnőbb), a lovak állapotát, a pálya minőségét/nagyságát. Utána, beszélgetek az oktatóval, megnézem hogy milyen amikor edzést tart, esetleg azt is hogy ő hogy lovagol. Nekem a versenyeredmények is fontosak, de ez egyénenként változó. Szeretem tudni, hogy az akadálypark milyen, szokott-e valaki ismertebb lovas náluk edzeni, vannak-e képzések, stb... :)
2013. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Számomra az első helyen a lovak helye áll. Milyen bokszok állnak rendelkezésre (mármint milyen fajta), mekkora, mit raknak a lovak alá. Milyen minőségű kaját kapnak, mit, és hányszor. Van-e karám, az mekkora. A pálya nagysága (nem kell hogy olyan nagy legyen, de min. díjlovas négyszög), milyen a talaja, gondozzák-e a azt. Milyen az akadálypark, esetleg van-e világítás (akkor fontos, ha nincsen fedeles). Van-e fedeles, az mekkora, milyen benne a homok. Mindenképpen legyen jól kialakított nyerges, öltöző, stb. A lovász pontos, megbízható legyen. Milyenek az edzők, hogyan lovagolnak, tanítanak. Egy edzésen (nem futószáras) hány lovas vesz részt. Igény szerint lehet-e saját edzőt alkalmazni, illetve versenyezni.

Nagyjából ezeket kell figyelni szerintem, lehet, hogy kicsit soknak tűnik, de... aki lovagol, az tudja (: Lehet valamit kihagytam...

2013. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első nálam is, hogy hogyan tartják a lovakat. Én már alapból csak olyan helyre teszem be a lábam, ahol a lovak vagy rideg/félrideg tartásban vannak, vagy este bokszban, télen nap közben egy karámban (ami nem egy 30 m^2-es kis izé, hanem egy rendes, nagy karám, mondjuk egy fél hektár egy lóra - valamint nem áll benne fél méter lótrágya), nyáron nap közben pedig a legelőn. Ha este istállóban vannak a lovak, az milyen. Ha be akarják nekem adni, hogy a bokszban mélyalmolás van, mert az olyan jó, akkor én részemről megyek is arról a helyről, ha este állásban vannak, akkor is. Szerintem ezek egy boldog ló tartásának alapfeltételei. Aztán nagyon sokat mond még el egy lovardáról az iskolalovak felszerelése. Ugye nem egy szakadt lópokróc szerű izé van a nyereg alatt? (Amúgy addig nincs is ezzel baj, amíg a funkcióját betölti, de én még őszintén nem láttam lópokrócos lovasoktatást, ahol a színvonal ne a béka segge alatt lett volna.) Ugye-ugye semelyik iskolaló szájában nincs feszítőzabla, Pessoa-zabla, vagy bármi ilyesmi? Ez például nálam szintén az a szint, amikor fordulok és megyek is, szerintem teljesen abszurd dolog gyerekeket feszítőzablával oktatni. Viszont erős rokonszenvet érzek egy lovardában, ha mondjuk az iskolalovak szájában 2x tört olivzabla van.

Az iskolalovak állapota. Ugye nincs közöttük sánta? Ugye egyiknek sincs beesett háta? Ugye nem repedezett, agyonszáradt patájuk van, hanem olyan, amin látszik, hogy rendszeresen ápolják? Ugye lovaglás előtt alap dolog rendesen leápolni a lovat, ugye ebbe beletartozik a patakaparás is? Ugye nem patkolják őket feleslegesen? Ugye használnak ínvédőt, pataharangot indokolt esetekben? Ugye nem egy nyerge van az összes lónak, amit 10 féle nyergemelővel próbálnak kényelmesebbé tenni, ugye nincs tele a lovak háta, hevederhelye nyeregtörésekből származó fehér foltokkal, ugye aktuálisan sincs egyik lónak valahol törése?

Az sem mellékes, hogy milyenek a lovászok - ha az első alkoholista, aki jelentkezett a feladatra, az nem OK.

És végül az edzők, az edzés. Először is az edzők remélhetőleg minden emberi normának megfelelnek, intelligensek (nyilván nem matematikából jók pl, de azért a lovagláshoz is kell egy bizonyos szintű intelligencia), és folyamatosan képezik magukat. Az oktatási stílus szerintem körülbelül mellékes, ha a tanítvány akar tanulni, akkor mindenkitől lehet tanulni, persze akinek van tudása. De pl. remélhetőleg egy edzésen sem hangzik el olyasmi, hogy "reszeld meg a száját", vagy "ráncigáld már meg, ne hülyéskedjen". Meg szerintem az is fontos, hogy az edző mindig olyan állapotban legyen ott az edzésen, hogy bármikor fel tudjon ülni a lóra, megmutatni, mit hogy, illetve ha kell, akkor pótolni a lovas határozatlanságát.

Ezen kívül még az ottani lovasok mentalitása is érdekes lehet. Ez már szintén nem annyira életbevágó, de voltam már olyan helyen, ahol az volt a gyakorlat, hogyha valakinek rossz helyen van a kantárja, akkor inkább bevágják a trágyába, minthogy arrébb tegyék, vagy megkeressék a gazdáját, és tisztázzák a dolgot.

2013. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!