Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak engem háborít fel, sok...

Csak engem háborít fel, sok helyen "lovasoktatás" címszó alatt súlyos pénzekért 6-7 ember utazgat a lovon egymás után?!

Figyelt kérdés

Már elég sok lovardában jártam, és a legtöbb helyen sajnos ez a helyzet. Vagy nincs pálya és mehet ki az ember 0 lovastudással felelőtlenül terepre vagy van pálya, de azon egyszerre akár 6-7 embert is lovagoltatnak osztályban.

Amikor szerintem a legideálisabb az, amikor 1 emberrel foglalkoznak, hiszen így az edző csak rá figyel, azonnal korrigálni tudja a hibáit. Még 2-3 lovas egyszerre elmegy, de csakis úgy, hogy nagyon hasonló képességű és tudású embereket raknak össze.

Rengeteg helyen azt tapasztalom, hogy csak utaztatják az embereket a lovon, rendes tudást nem adnak, de még ezért is lehúznak pénzileg...

Ami még szomorúbb az egészben, hogy a legtöbb lovagolni járó gyerek/fiatal, ők nem veszik észre, hogy nem tanulnak igazából semmit se, a szüleik meg főleg nem, mert nem lovagolnak...



2013. máj. 13. 12:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

A szombati szörnyű baleset is egy felelőtlen lovasiskola miatt következett be?

A lovas nem tudott még felszállni se a lóra szabályosan, mégis egyedül lovagolt. A ló pedig megvadult, felrohant a vasúti töltésre, a férfi leesett, de beleakadt a lába a kengyelbe és elgázolta a vonat... meghalt. Hogy aztán mi lett a lóval, nem tudni.

2013. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
2013. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha előírás a pálya, akkor lennie kell, ha nem előírás, akkor hogyan lehetne őket kötelezni rá?

Nézz utána, aztán fel lehet jelenteni, ha gondolod.

2013. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
73%
Sokaknak épp ez ad élményt. Igen, vannak akik utazgatni akarnak a lovon, nem céljuk rendesen megtanulni.
2013. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem csak téged háborít fel. Nálunk az edző még csak oda sem figyel, ezerrel telefonál a pálya széléről, a gyerekek meg hullanak ki, mert megutálják a lovaglást.... Hüm, lovas nemzet a magyar, nemdebár?
2013. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki nem akar magas szintű idomítótudásra szert tenni, hogy aztán érdemli lovaglást produkálhasson, mert nem érdekli, ezekből lesz idővel a "hobbilovas", ami takarhat kiváló lovast is, meg olyat is, aki kimegy retyózni meg zötyögni a lovon aztán büszke magára, mert már vágtázik, meg megugorja a farönköt is. Ez sajna ilyen.


A gond ott van, hogy nincs igazából választási perspektíva, ha elmész egy lovardába, azt feltételezed, hogy lovagolni tanulsz meg, és sokszor nem is lehetsz egyszerűen tudatában annak, hogy ami történik, az nem az, amiért fizetsz; és a ló, amin ülsz, nem is tudja azt, amit tudnia kéne ahhoz, hogy megtaníthasson arra, amiért igazából fizetsz.


Az egy lovas/edzés amúgy jó, de én azt mondom, egy szinten felül néha szükséges, hogy egyszerre ketten legyetek, mert tanultok egymástól, a lovak is szívesebben dolgoznak, új élményt ad. Nyilván gyakran cserélgetve az éllovast, vagy időnként eloszlást vezényelve, és továbbra is beiktatva olyan órákat, amikor a lovas egymaga van.

A lovardákban ez azért nem szokott menni, mert ez így nem hozza vissza az iskolalovak fenntartásának árát, amit egyesek úgy kompenzálnak, hogy kevesebb iskolalovat tartanak, és helyette a bértartásos lovakon is oktatnak, sokszor a tulaj nem, hogy beleegyezése, de egyáltalán megkérdezése, tudta nélkül is...

2013. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg felháborító, de valljuk be: ez ellen nem sokat tehetünk, ilyen az élet. Az iskolalovak tartása, megfelelő belovaglása, a pálya és az épületek fenntartása és karbantartása iszonyúan sok pénzt, időt és energiát felemészt.

Változtatni úgy lehetne a dolgon, hogy a szakdolgozók (edzők, oktatók, belovaglók...) képesítését kötelezővé és elérhetőbbé teszik. Így ellenőrizni és javítani lehet a lovardák színvonalát és csökkenne a papír nélküli oktatók száma. De ez megint patt helyzet, mert hogy mondod meg a nagypapának hogy a saját lován nem taníthatja meg lovagolni az unokákat? Még akkor is ha ezzel az unokák lovastudása elérné a lovardai oktatás szintjét.

2013. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

Na igen, az még hagyján hogy sok helyen az "oktató" nem rendelkezik normális lovas tudással, de megfelelően belovagolt iskolalovakat se lehet találni...

Egyszer volt egy helyen lovastáborban (nem mondanám a nevét, elég népszerű hely, a turnusai már márciusban (!) betelnek....) és ott beszélgettem a tulajjal, miközben a többiek meg köröztek a pályán. A legtöbb gyerek kezdő volt / nem rendszeresen járt lovagolni. Amivel semmi probléma nincs is, viszont ezek alá olyan lovakat adtak, amikkel szerencsétlenek nem tudtak mit kezdeni... Kérdezem a tulajtól, hogy amúgy mennyire vannak belovagolva? Esetleg ugrottak-e már velük. Mire nagy röhögve azt mondja nekem: Hát 2-t mi lovagoltunk be, a többi meg még futószárazva se volt, amikor idekerültek másnap gyakorlott lovasok jöttek túralovaglásra, és akkor odaadtuk nekik, hogy lovagolják be. Csak annyit mondtunk, hogy még nem nagyon voltak munkában.

És ezeket a lovakat gyerekek alá adták... Nem dobták le őket vagy ilyesmi, csak egyszerűen azért kellett fizetniük több tízezer forintot hogy belovagolatlan lovakon szenvedjenek....

2013. máj. 13. 17:56
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ahová én járok lovagolni egyszerre hatan vagyunk egy 40x 80-as pályán, és az edző mindenkivel úgy foglalkozik, ahogy annak a lovasnak a szintje megköveteli. Sajnos nem minden lovarda engedheti meg magának, hogy órákon keresztül egyetlen emberrel foglalkozzon, mivel úgy rengeteg pénztől csúszna le, gondold el, 6*2200 helyett 1*2200-at keresne.

Én szeretem ezt a rendszert, ami nálunk van, de teljesen igazad van, rengeteg lovasiskolában nem tanítják meg normálisan lovagolni az embert, csak usgyi-ereszd meg, kimennek terepre, a lovas kézzel-lábbal kapaszkodik, mert akkor ül életében másodjára lovon... ://

2013. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó - jó hat évig úgy lovagoltam, ahogy Te, gondoltam, jó ez így, meg én se elsőre kimentem terepre, viszonylag sokat voltam futószáron, de onnantól, hogy arról lekerültem, többé senki sem foglalkozott velem úgy istenigazán. Mikor átmentem másik lovardába, kapásból visszatoltak futószárra, hogy ülésjavítás sürgősen, majd amikor átkerültem megint csak másik helyre, akkor jöttem rá, mennyi mindent tudok még tanulni, és mennyire a béka hátulja alatt voltam... És elviekben én se a legrosszabb helyről jöttem addig se, a 2-3. helyet kimondottan jónak tartom, az első viszont hiába adott belovagolt (ámbár néha kicsit fásult) iskolalovakat alám, egy pontnál tovább nem jutottam, még, ha el is kezdtünk rátérni az ugrásra ott, mint sejtheted, nem álltam valójában azon a szinten... Na, ez itt a gond, többek közt, hogy ez senkinek sem tűnt fel (ott legalábbis). Ahogy mondjuk az sem, hogy egyikünket sem kérdezték meg, akarunk-e ugrani? Mi késznek gondoljuk-e magunkat rá? Az első 1-2 után szerintem sejthető volt a válasz bárkinek, aki kívülről látta azt a menetet, és nagyon sajnálom, hogy nem a 2-3. helyen tudtam kezdeni, mert akkor nem kísértene a mai napig egy-két üléshiba, vagy egyéb gond, és messze magasabb szinten állhatnék 10 év lovaglás után, nem olyanon, amilyenen ma állok - gyk. 10 éve lovagolok, az elő 6 értékelhetetlen, és alig fejlődtem, majd a maradékban volt egy teljes év kihagyás, és egy másik, amiben nem volt mellettem edző... Két év alatt viszont messze többet fejlődtem, mint addig 6 év alatt bármikor, vagy akár egyben a hat év alatt.
2013. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!