Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassak le egy...

Hogyan szoktassak le egy lovat a harapásról?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A harapás általában a tiszteletlenségre vezethető vissza, le kell vele fektetni, hogy Te vagy a vezért, és ezért nem haraphat meg, vagy küldhet odébb csak úgy, mint a többi, alatta álló lovat, hanem mutasson tiszteletet.

Azonban lehet régi, rossz berögződés, védekezés is a ló részéről,ha pl. verték, vagy ki tudja, mi történt vele régen, ezt jobb, ha szakemberre bízod, ha még nincs tapasztalatod ilyen lóval...

2013. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindig figyelned kell a jelzéseire melyik helyzet az ami nem tetszik neki és ott fokozott figyelemmel, türelemmel, lépésről lépésre csinálod a dolgod, ha harapni akar vagy sunyít mert ugye az előzi meg a harapást erélyesen rászólsz és mikor visszaállt akkor folytatod tovább. Ha nem használ a rászólás akkor egy kicsit a kötőféket megrángathatod, de nem tiszta erőből csak figyelmeztetésnek amíg ki nem zökken ha szépen áll megdicséred, de ne jutalomfalattal csak simogatással és kedves szóval. Biztos így lenne ésszerű, de ha az enyém lenne akkor gondolkozás nélkül először lekevertem volna neki egyet, aztán ahogy az előbb írtam. Fontos, hogy tekintélyed legyen, de ne akarjál benne félelmet kelteni. Engem is harapott már meg ló és mindig a saját hibámból. Csődöröm is volt csak egyszer harapott meg utána tisztáztunk ezt azt azóta soha többet, persze a golyói repültek, de ma már egy bújós kis kezesbárány.
2013. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Milyen nemű és mikor akar harapni? Milyen helyzetbe? Meg is harap vagy csak figyelmeztet és csipked?
2013. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak csipked, lépj a lábára, és húzd le a lábán, egészen a patáján át a földig. Egy idő után kialakul benne egy reflex, hogy mielőtt csípni akarna, lenéz a lábára.
2013. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 x) ***** válasza:
A lovak így kommunikálnak egymás között, és csak a dominánsnak van "joga" megharapni a másik lovat.Ebből ugye következik, hogy ha a lovad megharap akkor valószínűleg nem tisztel eléggé. A harapdálós dolgot sajnos csak minimális testi erőszakkal lehet megoldani. Ha látod, hogy harapni akar akkor erőteljes hangon rászólsz. Ha ez nem jön be és megharap akkor egy pofon és egy erőteljes "nem". Egyébként a lábára lépős módszer is jó amit előttem írtak.
2013. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!